Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

Z eskalátoru na Hlavním nádraží v Plzni spadly během tří hodin dvě ženy

Obě ženy museli záchranáři transportovat do nemocnic

18. srpna 2023 10:21 , aktualizace 12:19

Městská policie Záchranáři


      Velmi nehezkou vzpomínku si z jízdy na eskalátoru odnesla mladá Plzeňačka, která ve středu ráno před devátou hodinou cestovala na Hlavním vlakovém nádraží v Plzni. "Když se žena vezla po eskalátoru, padl na ni neznámý muž s kufrem. Vlivem toho ztratila mladá žena stabilitu, z pojízdných schodů spadla a způsobila si odřeniny po těle.
     Na pomoc ženě přispěchali naši strážníci, které na nenadálou situaci upozornila náhodná kolemjdoucí. Poraněnou ženu, která byla v šoku, jsme se snažili uklidnit, poskytli jí nezbytnou první pomoc a do příjezdu zdravotníků monitorovali její zdravotní stav,"
uvedla nám mluvčí městské policie.
     Jen těžko pochopitelné pak je, že muž, který ženu srazil a zavinil tak její zranění, z místa odešel ještě před příchodem strážníků a příjezdem záchranářů.
     Záchranáři ženu narozenou v roce 2000 převzali do péče a transportovali do Fakultní nemocnice Plzeň Bory.


     Tentýž den, jen o tři hodiny později, vyjížděli záchranáři ke stejnému zranění na nádraží znovu. Tentokrát z eskalátoru spadla seniorka narozená v roce 1949 a utrpěla rozsáhlé odřeniny. Tuto ženu záchranáři transportovali do Fakultní nemocnice Plzeň Lochotín na Urgentní příjem.


     Obě ženy dopadly ale relativně ještě dobře, již jsme bohužel také museli informovat, že na stejném místě došlo i k tomuto naprosto nepochopitelnému činu.

Nevolnost či zbabělý útok zezadu?

     V červenci před dvěma lety náhodný svědek vyjel po eskalátoru na nástupiště a nahoře spatřil na zemi v kaluži krve ležící seniorku. Svědek přivolal záchranáře a společně s pracovníky ostrahy vlakového nádraží ženu dovedli k sanitce.
     Teprve tam, když záchranáři chtěli doklady, seniorka zjistila, že nemá peněženku a na místo byla přivolána policejní hlídka, která se vzniklou událostí začala intenzivně zabývat. "Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinů krádež a neposkytnutí pomoci. Pachatel se tohoto jednání dopustil i přestože věděl, že je poškozená v ohrožení života a jeví známky vážné poruchy zdraví nebo jiného vážného onemocnění a neposkytl jí potřebnou pomoc, ač tak mohl učinit bez nebezpečí pro sebe nebo jiného," uvedla tehdy mluvčí policie. 

     Naší redakci se tenkrát ozvali i příbuzní ženy, že podle nich došlo ke zranění jejich maminky jinak a podle nich za jejím pádem nemusela být její nevolnost, ale zbabělý útok provedený zezadu.
     "V chodbě k eskalátorům jsem viděla jak na mě kouká ošklivej snědej chlap, ale nevěnovala jsem tomu pozornost a chtěla vyjet na nástupiště číslo 10. Když jsem byla skoro nahoře, najednou vše zmizelo, nebylo mi nijak špatně, nic takového, prostě najednou z ničeho nic tma a já se probrala až v sanitce," popsala děsivý zážitek sama zraněná žena.

      "V sanitce jsem chtěla najít občanku a zjistila, že v kabelce, kterou nosím křížem přes rameno, nebyla celá peněženka. Já si myslím, že mi někdo chtěl tu kabelku strhnout, měla jsem od řemene kabelky roztržené ucho a vytrženou náušnici.
     Bohužel opravdu nevím, co se na schodech vlastně stalo, ale můžu vám říct, že na Hlavní nádraží v Plzni už nikdy nepůjdu," 
zakončila seniorka, která si z události odnesla krvavá poranění na temeni hlavy a zádech i odřeniny a podlitiny po celém těle. 


 
Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.