Foto

Evakuace ubytovny, opilý Slovák usnul s cigaretou v posteli

Na Lochotíně zasahovaly všechny záchranné složky

27. června 2018 08:13 , aktualizace 09:00

     Dnes po sedmé ráno došlo v Plzni v Ledecké ulici k požáru ubytovny. Po chodbách ubytovny se valil bílý dým a z pokojů vybíhali kašlající lidé, převážně cizinci, které správce ubytovny vyváděl ven.
     Na místo v krátké době dorazili hasiči z Košutky i ze středu, několik hlídek policie a několik posádek záchranné služby, která na místo vyslala i speciální vozidlo na řešení mimořádných situací.
     Díky perfektně zvládnuté evakuaci nakonec došlo pouze k několika málo zraněním, respektive nadýcháním kouře a ošetřit se nakonec nechali pouze dva lidé, z nichž jeden byl správce, který vyváděl osoby z budovy.
     Zatím nevíme jak požár vypukl, ale několik lidí na místě nám uvedlo, že v jednom z pokojů měl ubytovaný usnout s cigaretou v posteli a ta začala hořet.

AKTUALIZACE: Policie již potvrdila, že požár vznikl z příčin, které nám uvedli ubytovaní. "Cizinec, pravděpodobně opilý, usnul s cigaretou v posteli. Evakuováno bylo přibližně třicet osob, škoda byla vyčíslena přibližně na 300 tisíc korun. Asistovali jsme u transportu tohoto cizince do nemocnice, protože byl agresivní a nadýchal 1,64 promile alkoholu," uvedla tisková mluvčí policie.