Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Reklama

Sakra! Mobil mi spadl do záchodu!

Co si počít s vytopeným telefonem vám rád poradí náš obchodní partner společnost Express servis

Autor: Reklama čtvrtek 22. února 11:27 , aktualizace 12:22

Partner článku – Express servis

Reklamní sdělení

     Blíží se léto a tedy častý problém, co byste dělali, kdyby vám spadl váš mobil do bazénu či vody obecně? Ono se to samozřejmě nemusí stát pouze při koupání, mnoho z nás to zažilo například při pořizování selfie a ti největší smolaři už telefon lovili i z toalety?
      Já jsem si jistá, že by se mě zatmělo před očima, padla by spousta sprostých nadávek a v hlavě by spustila pohřební znělka. 

     Málo kdo z nás však ví, že telefon ještě jde zachránit. Na toto téma jsem se proto zašla poradit s Janem Chlebušem, majitelem firmy Express servis.

1. Tak první, co bych chtěla vědět je, jestli opravdu jako první pomoc dát telefon do rýže?
     Určitě ne. Je zajímavé, že tento nepravdivý trik obletěl celý svět a přitom funguje skoro stejně, jako když byste vytopené zařízení do rýže nedala.

2. Co tedy dělat?
      
Je několik základních kroků, které je třeba podniknout nejlépe hned. 

  a) Vypněte zařízení - jakmile se dostane telefon do kontaktu s vodou, co nejrychleji jej vypněte a vyhledejte servis - nás najdete ZDE. Rozhodně se nepokoušejte telefon zapínat a zkoušet jestli funguje. Porucha telefonu může přijít klidně až za několik minut či hodin v závislosti na rozsahu vytopení. Vypnutím telefonu velmi zvyšujete šanci na záchranu.

  b) Nepřipojujte ho k nabíječce - voda a elektřina nejdou moc dohromady, takže pokud se vám již telefon vypnul, rozhodně ho nezkoušejte nabíjet, může vzniknout zkrat na základní desce a vy si tak zničíte důležité součástky a tím pádem telefon odepíšete.

  c) Otřít - pokud je na vašem telefon ještě nějaká kapalina, tak ji utřete něčím co dobře saje, například papírový ubrousek, kapesník nebo toaletní papír.

  d) Slaná voda - jestli se vám podařilo telefon hodit do slané vody, tak jej vypněte a jemně opláchněte klasickou sladkou vodou, slaná voda urychluje korozi a oxidaci zařízení.

  e) Vyhledat odbornou pomoc - neváhejte a co nejdříve navštivte servis, někdy i malá kapka vody může způsobit velké škody a vaše hudba, dokumenty, fotky či jiná důležitá data mohou být navždy pryč.

3. Jak se o moje zařízení postaráte vy? 
     
Je to velmi jednoduché, základní krok je odpojení základní desky od zdroje napájení - odpojíme baterii, aby nevznikalo další poškození. Poté zařízení prakticky rozebereme do posledního šroubku a provedeme čištění zoxidovaných částí přípravky k tomu určenými. Čištění musí být velmi důkladné, nesmí se vynechat žádná část. Následně probíhá precizní kontrola pod mikroskopem a hledání případných poškození. V případě rychlého jednání zařízení většinou stačí jenom vyčistit, u pozdních zásahů je nutné měnit i poškozené části, čímž se oprava prodražuje. 

4. Jak dlouho celý servis trvá? 
     Doba celého procesu je individuální, protože někdy stačí zařízení pouze vyčistit a zkontrolovat - to trvá většinou do tří pracovních dnů, ale někdy je potřeba oprava základní desky zařízení, které může trvat značně déle a to třeba i deset pracovních dní.

5. Kolik to stojí? Máte stanovenou základní cenovou položku a provádíte diagnostiku?
     
Čištění zařízení záleží na povaze náročnosti, ale základní čištění po vytopení stojí 1345 Kč včetně DPH, pokud bylo prováděno čištění a bylo nutné provést další opravu, cena čištění jde na polovinu. Normálně provádíme diagnostiku u všech zařízení zdarma, ale u čištění to možné není, protože abychom mohli udělat diagnostiku, je nutné zařízení kompletně vyčistit a vlastně udělat tu práci celou.

6. Proč je vyhledání odborné pomoci v této situaci tak důležité?
     Určitě nedoporučuji podcenit zásah tekutinou, dnešní zařízení jsou čím dál více odolné proti prachu a vodě, nicméně i malá kapka může způsobit velmi drahé škody. Je určitě výhodnější časově i finančně nechat Vaše zařízení profesionálně zkontrolovat a vy můžete mít jistotu, že je vše v pořádku, protože častokrát se stane, že se škoda projeví až po nějakém čase, dokonce i v řádu týdnů. 


 Express servis

Specializujeme se na prodej, servis a opravy mobilních telefonů, servis tabletů a počítačů všech značek. Také poskytujeme servis elektrokoloběžek, upgrade a opravy herních konzolí. V naší nabídce také naleznete širokou škálu chytrého příslušenství pro iPhone, iPad a MacBook.