Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Německého násilníka zadrželi v Čechách

Muže policisté na základě evropského zatýkacího rozkazu zadrželi v casinu

20. května 2022 08:19 , aktualizace 08:19

Cizinci Zadržení pachatele

Partner článku – Alfa Tactical

     V sobotu 14. května po páté hodině odpoledne se němečtí policisté v rámci mezinárodní policejní spolupráce obrátili s žádostí o pomoc na Společné centrum česko-německé policejní a celní spolupráce Petrovice - Schwandorf, které požádali o součinnost při lokalizaci vozidla a jeho osádky, neboť vše nasvědčovalo tomu, že se auto nalézá na území České republiky. Podle policie se ve vozidle se měl nacházet třicetiletý muž, který je na území Německa podezřelý ze spáchání násilného trestného činu a také z možného únosu pětadvacetileté ženy, svoji bývalé přítelkyně.

     Policisté se případem začali okamžitě zabývat a zjistili, že se hledaný muž, na kterého byl vydaný evropský zatýkací rozkaz, nachází v Rozvadově na Tachovsku, kde se ubytoval v jednom ubytovacím zařízení.
     Na místo byla proto vyslána hlídka borských policistů, aby prověřila, zda se hledaná osoba na vytipovaném místě nachází. "Vzhledem k osobě hledaného muže, který mohl být nebezpečný, byl na místo vyslán také policejní psovod se služebním psem a policisté z ostrovského dálničního oddělení. Po provedení potřebného šetření s ostrahou policisté zjistili, že se hledaná osoba v ubytovacím zařízení již nenachází, ale pohybuje se v nedalekém podniku provozujícím hazardní hry," uvedla mluvčí policie s tím, že uvnitř borští policisté hledaného muže za pomoci donucovacích prostředků na základě evropského zatýkacího rozkazu zatkli, zajistili i vozidlo, se kterým dotyčný přijel a nalezli i pohřešovanou ženu, která se ale v podniku pohybovala volně a byla bez zranění.

       Po provedení potřebných úkonů na borském obvodním oddělení byl zatčený cizinec eskortován do policejních cel, odkud byl následně na základě příkazu krajského soudu převezen do vazební věznice. Mladá žena odjela zpět do Německa.

Společné centrum česko-německé policejní a celní spolupráce Petrovice - Schwandorf

     Čeští policisté na Společném centru česko - německé policejní a celní spolupráce, pracovišti Schwandorf, jsou k výkonu služby vysíláni Krajským ředitelstvím policie Plzeňského kraje a plní například tyto úkoly:

  • Výměna informací mezi bezpečnostními orgány SRN a ČR, jejichž úkolem je odhalování a objasňování trestných činů, předcházení porušení veřejného pořádku a bezpečnosti, objasňování správních deliktů v působnosti policejních nebo celních orgánů.
  • Přímá spolupráce a podpora při koordinaci přeshraničních operací (pronásledování,  sledování, odvracení nebezpečí) a při  přeshraničních pátracích akcích.
  • Zjišťování, shromažďování a výměna  informací o osobách, dokladech, dopravních prostředcích a zbraních, podpora při identifikaci osob.
  • Tlumočnická a překladatelská činnost.
  • Podpora vzdělávání policistů a dalšího  vzdělávání v oblasti česko - německé policejní a celní spolupráce, podpora realizace společných cvičení a vzájemných hospitací a stáží.

Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.