V Plzni byl zadržen mezinárodně hledaný zločinec

Slovinec více než dva a půl roku unikal spravedlnosti

středa 12. ledna 11:47 , aktualizace 12:14

Cizinci Zadržení pachatele

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     V pondělí 10. ledna krátce před desátou hodinou večer policisté v rámci běžné silniční kontroly na Rokycanské ulici v Plzni zastavili a kontrolovali osobní automobil Škoda Fabia. Během silniční kontroly vyšlo najevo, že na devětatřicetiletého cizince za volantem vozu je od poloviny roku 2019 vydán evropský zatýkací rozkaz.
     Na základě tohoto zjištění a jeho následného ověření policisté muže na místě omezili na osobní svobodě a následně umístili do policejní cely.

     Podle státního zástupce byl evropský zatýkací rozkaz na tohoto muže vydán ve Slovinsku z důvodu jeho rozsáhlé majetkové trestné činnosti. 

     V současné době probíhají se zatčeným mužem veškeré potřebné úkony spojené s vydaným mezinárodním rozhodnutím justičního orgánu. Právě nyní je rozhodováno o vzetí muže do předběžné vazby pro účely předávacího řízení. 

Foto ilustrační


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.