Foto

Zfetovaný zloděj aut zadržen za volantem kradené Fabie

Narkomana se zákazem řízení zajistili policisté v autě z našeho pátrání

čtvrtek 16. května 13:36 , aktualizace 14:55

Drogy Krádež Zadržení pachatele

Partner článku – Alfa Tactical

     Jak naši pravidelní čtenáři vědí, v pátek 10. května jsme vydávali pátrání po odcizeném vozidle, které majitelka měla pouhé dva dny.

"Měla ho jen 48 hodin, prosím pomozte!"

"Měla ho jen 48 hodin, prosím pomozte!"

10. 05. 2019, 11:00, aktualizace 16. 05. 2019, 15:04

Odcizená Fabia je již u majitele doma!

     V noci na dnešek nás kontaktoval čtenář, že tato ukradená Škoda Fabia by měla stát na Lochotíně v Sokolovské ulici s posádkou několika údajně narkomanů.
     My jsme o situaci samozřejmě vyrozuměli policii a společně s hlídkou na místo vyjeli. Na čtenářem popsaném místě se opravdu nacházela modrá Škoda Fabia odpovídající popisu a za jejím volantem seděl muž, který při spatření policejního vozu zareagoval tak, že okamžitě vzbudil podezření. Muž se totiž ve slepé ulici za jedním z panelových vozů otočil tak zběsile, že zadní částí vozu narazil do svahu vedle silnice a bez zaváhání z místa začal ujíždět.
     Policisté zareagovali okamžitě, se služebním vozem se přesunuli k výjezdu ze slepého ramene ulice a ujíždějícímu řidiči tak zablokovali cestu. Muž za volantem újezd z místa vzdal, policistům ale nepředložil žádné doklady a snažil se tvrdit, že vůz si zapůjčil od někoho, jehož totožnost nezná.
     Následnou lustrací bylo zjištěno, že nejen, že se jedná o výše uvedené ukradené vozidlo, na kterém pachatel vyměnil registrační značky za jiné, také  odcizené, ale muž za volantem vozu má platný zákaz řízení a navíc je pod vlivem pervitinu.
     Policisté proto muže na místě zajistili a převezli na policejní oddělení, kdy případ kradeného auta šetří policisté z obvodního oddělení Doubravka a ostatní porušení zákona prověřují lochotínští policisté. 
     "V současné době policisté vyhodnocují zajištěné stopy a případem se intenzivně zabývají. Šestatřicetiletý muž odmítl lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu a policisté nyní zjišťují, zda vozidlo odcizil, nebo jak se k odcizenému vozu dostal," uvedla tisková mluvčí policie.   
     Podle místních se jedná o v okolí dobře známého narkomana z komunity, jejíž časté excesy a rozepře řeší policie několikrát do týdne.    

Šťastný majitel má již auto doma:
Vážená redakce,
     rád bych Vaším prostřednictvím poděkoval lidem, kteří sdíleli hledání našeho vozu a hlavně muži, který na vůz upozornil. Po týdnu máme fabii zpět.
     Rovněž bych chtěl poděkovat za perfektní práci všem policistům, kteří na objasnění krádeže vozu pracovali. Policistům z Kaznějovské ulice, kteří vozidlo zajistili a policistům z obvodního oddělení Plzeň Doubravka, kteří krádež vyšetřují.
     Ještě jednou velké díky všem. S pozdravem váš čtenář Láďa.


 


Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.