Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách

Falešná sociální pracovnice dlouhodobě okrádala seniora

Žena se společníkem muži ukradla nejen hotovost, ale pokusila se i prodat jeho auto

Autor: Karel Aleš čtvrtek 23. května 12:49 , aktualizace 15:41

Krádež

     Od konce ledna až do poloviny února letošního roku devětašedesátiletého muže v jeho bytě na Rotavě pravidelně navštěvovala žena tvrdící, že je sociální pracovnice. Senior jejím lžím uvěřil, a do bytu ji vždy sám vpustil. 
     Během těchto návštěv, kdy ženu někdy doprovázel ještě společník, dvojice seniorovi nejdříve odcizila finanční hotovost, kterou měl uloženou v oblečení, a když peníze došly, odcizila tato dvojice také klíč od seniorova automobilu značky Škoda a pokusila se vozidlo prodat, naštěstí však neúspěšně.

     "O několik týdnů později žena opět navštívila devětašedesátiletého muže, který jí do bytu pustil i přesto, že předtím její jednání oznámil na policii, ale nechtěl být v bytě sám a věřil, že mu tentokrát už nic neodcizí. Jenže i v tomto případě žena během své návštěvy odcizila finanční prostředky a z bytu utekla. Po několika minutách se do bytu vrátila a část odcizených peněz muži vrátila," popsal nám další, již naštěstí poslední návštěvu této podvodnice mluvčí policie.

     "Svým jednáním dvojice muži způsobila škodu přibližně 60 tisíc korun. Proto policisté z obvodního oddělení Rotava sdělili podezření ze spáchání přečinů krádeže a porušování domovní svobody čtyřiatřicetiletému muži a osmatřicetileté ženě ze Sokolovska, kdy v případě prokázání viny hrozí oběma trest odnětí svobody až na tři roky," ukončil mluvčí.

Foto: IlustračníBYTOVÝ DŮM SLOVANSKÁ

POHODLNÉ BYDLENÍ V CENTRU PLZNĚ – Výborná lokalita ve všech ohledech Projekt výstavby bytového domu na Slovanské v Plzni zúročuje výhody malé vzdálenosti do městského centra a zázemí městské čtvrti Slovany.