Denně aktualizujeme Speciál o koronaviru pro Plzeňský kraj Odpovědi na všechny vaše dotazy: Zákaz všech návštěv nemocnic a akcí s účastí na 100 osob, uzavření škol, plošná karanténa tisíců lidí, zrušení Oslav osvobození, povinnost karantén, opatření PMDP, ale i mýty a fámy
Foto Video

Pozor, v Plzni se šíří falešné bankovky

Cizinec záměrně udává falešné dvoustovky ve večerkách

28. října 2019 13:39 , aktualizace 16:00

Cizinci Podvodníci

Partner článku – ZOXO


     Včera jsme informovali o záchytu dvou falešných dvoustovek ve velkoobchodu Makro, kde s nimi chtěl platit vietnamský obchodník. Ten uvedl, že je dostal v tržbě.

     Nám se podařilo zjistit, že se v žádném případě nejedná o jediný případ, už sobotu se totiž falešné dvousetkoruny objevily i ve vietnamské večerce ve Škroupově ulici.
     Sem po poledni přišel muž, podle obchodníka cizinec, který chtěl vyměnit čtyři dvoustovky a hrst drobných za tisícikorunu. Obchodník mu sice vyhověl, ale po mužově obchodu si všiml nesrovnalostí na bankovkách, konkrétně špatný ochranný proužek. Muž proto okamžitě kontaktoval policii a nález ohlásil. Na místo dorazili policisté a bankovky si převzali.

     V současné době tedy víme již o šesti kusech falešných dvousetkorun v Plzni, je ale samozřejmě velmi pravděpodobné, že jich zatím neznámý pachatel či pachatelé do oběhu dostali podstatně víc.
     Případem se již samozřejmě intenzivně zabývají kriminalisté a my se do zítřka pokusíme zjistit další informace.

Včerejší článek:

Falešné peníze zadrženy v Makro

Falešné peníze zadrženy v Makro

27. 10. 2019, 19:26, aktualizace 27. 10. 2019, 19:32

Pozorná pokladní odhalila u zákazníka falešné bankovky


 


ZOXO

ZOXO – synonymum férového úvěrování. Poskytujeme půjčky od 100.000 Kč se zástavou nemovitosti. Stačí vyplnit nezávaznou online žádost na webu.