FC Viktoria Plzeň se utká s Olympiakosem Pireus

Policisté v rámci zítřejšího utkání připravují rozsáhlé bezpečnostní opatření

22. července 2019 14:22 , aktualizace 14:32

Fanoušci

Partner článku – Alfa Tactical

     Již zítra, v úterý 23. července, se v Doosan Aréně v Plzni uskuteční fotbalový zápas 2. předkola Ligy mistrů, v němž poměří FC Viktoria Plzeň své síly s řeckým týmem Olympiakos Pireus. Krajské ředitelství policie Plzeňského kraje připravilo v souvislosti s tímto utkáním bezpečnostní opatření k zajištění klidu a veřejného pořádku ve spolupráci s policisty z pořádkových jednotek Karlovarského i Jihočeského kraje a samozřejmě s pořadatelskou agenturou.
     V pohotovosti budou již od ranních hodin policisté z řad pořádkové policie, cizinecké, dopravní i kriminální služby, kteří budou dohlížet na dodržování veřejného pořádku a bezpečnosti nejen v bezprostředním okolí fotbalového stadionu. Do policejního opatření budou nasazeni i členové antikonfliktního týmu a v terénu budou i psovodi se služebními psy. V blízkosti sportoviště bude nasazen i policejní vrtulník a policisté z oddělení služební hipologie Krajského ředitelství hlavního města Prahy.
     Pohyb příznivců obou klubů bude po plzeňské metropoli policie pečlivě monitorovat. Před zápasem, v jeho průběhu a po jeho skončení bude průběžně shromažďovat a vyhodnocovat aktuální informace i pomocí mobilního monitorovacího centra. Je pravděpodobné, že se fanoušci sejdou na náměstí Republiky v Plzni, proto v této souvislosti policisté upozorňují na možná krátkodobá omezení po dobu pochodu Dřevěnou ulicí na fotbalový stadion. Policisté budou samozřejmě zajišťovat doprovod fanoušků.
     Policisté budou monitorovat i všechny příjezdové cesty do Plzně, někteří fanoušci by totiž měli přicestovat osobními motorovými vozidly, autobusy nebo taxíky. Podle předběžných informací by mělo dorazit přibližně kolem 600 fanoušků řeckého fotbalového týmu Olympiakos Pireus.
     V souvislosti s fotbalovým utkáním bude pivovarská lávka do Štruncových sadů uzavřena od 18:00 hodin.
     V parkovacím domě Na Rychtářce bude vyčleněno 100 míst pro fans FC Viktoria Plzeň, nutno přijet včas. Parkování také nebude možné na Denisovo nábřeží v Plzni a v ulici Dřevěná. Z důvodu zachování bezproblémové dopravní situace žádáme všechny, kteří přijedou na utkání, aby dbali pokynů policistů. Ve městě je spousty uzavírek i stavebních úprav a hrozí tvorba kolon.

Foto ilustrační

Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.