FC Viktoria Plzeň x CSKA Moskva

Plzeň zítra očekává další rizikové utkání - co připravuje policie?

18. září 2018 13:14 , aktualizace 18:09

Partner článku – Optika BORY

     Ve středu 19. září čeká na fotbalové fanoušky v Doosan Aréně v Plzni očekávané fotbalové utkání Ligy mistrů UEFA, ve kterém proti sobě nastoupí hráči FC Viktoria Plzeň a CSKA Moskva.

     Krajské ředitelství policie Plzeňského kraje v této souvislosti přijalo bezpečnostní opatření, při kterém se policisté budou zaměřovat na zajištění klidu a veřejného pořádku a budou dohlížet na bezpečnost a plynulost silničního provozu, a to nejenom v okolí samotného fotbalového stadionu, ale i na celém území plzeňské metropole.
     V první linii budou samozřejmě stát těžkooděnci pořádkové jednotky Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje vedení majorem Petrem Máškem. Do opatření jsou pak také zapojeni policisté ze služby pořádkové policie, ze služby dopravní policie, ze služby kriminální policie a vyšetřování, policisté z oddělení služební kynologie, cizinecké policie a v terénu budou i kolegové z antikonfliktního týmu.  Pohyb fanoušků obou klubů budou policisté monitorovat. 

     Je pravděpodobné, že se fanoušci CSKA Moskva v odpoledních hodinách sejdou na náměstí Republiky v Plzni, proto bude z důvodu bezpečnosti nejen osob, ale i majetku, uzavřena ulice Dřevěná a U Zvonu. Pozornost bude z naší strany věnována i autobusovému nádraží a rovněž osobní dopravě. 
     Na realizaci opatření budeme spolupracovat i s kolegy u pořádkových jednotek z Karlovarského a Jihočeského kraje a samozřejmě s pořadatelskou agenturou.  Před utkáním, v jeho průběhu i po jeho skončení budou policisté monitorovat situaci za využití mobilního monitorovacího centra. K dispozici máme policejní vrtulník a kolegy z oddělení služební hipologie Krajského ředitelství hlavního města Prahy.

     Jelikož se jedná o jeden z výjimečných fotbalových zápasů, předpokládáme, že Plzeň navštíví větší množství fanoušků a mohou tak vzniknout problémy s parkováním. Doporučujeme tedy zaparkovat vozidla na okrajových částech Plzně a do centra se dopravit městskou hromadnou dopravou. Parkovací dům Na Rychtářce bude zřejmě brzy zaplněn, proto si raději zajistěte parkování na jiném místě. Parkování také nebude možné na Denisovo nábřeží v Plzni.

Jak to vypadalo v Plzni v roce 2013 při posledním utkání s CSKA Moskva:Optika BORY

Naše oční optika Vám nabízí MĚŘENÍ ZRAKU nově MODERNÍ 3D METODOU samozřejmostí je i APLIKACE KONTAKTNÍCH ČOČEK a vybrat si u nás můžete z široké nabídky brýlových obrub dioptrických, slunečních, dětských i sportovních. Těšíme se na Vaši návštěvu.