Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

Řidič srazil pacientku přímo v areálu nemocnice a z místa ujel - aktualizováno

Silně zmateného muže zadrželi zaměstnanci a ostraha Fakultní nemocnice Bory

27. března 2023 19:28 , aktualizace 20:04

Nehody Záchranáři

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


     Dnes před polednem došlo ve Fakultní nemocnici Plzeň Bory k dopravní nehodě, během které osobní vůz Škoda Fabia srazil starší ženu vycházející z pavilonu plicního oddělení. Ačkoli žena po střetu spadla na zem, kde zůstala zraněná ležet, řidič vozu bez jakékoli reakce dál pokračoval v jízdě směrem k výjezdu z nemocnice.


     Celou nehodu naštěstí viděl jeden ze zaměstnanců nemocnice, který začal pronásledovat ujíždějícího řidiče, zatímco kolemjdoucí sestřička a svědkyně události přispěchaly ženě na pomoc. Řidiči se mezitím podařilo dojet až k bráně areálu, kde ho zaměstnanec nemocnice ve spolupráci s ostrahou zadržel a předal přivolaným policistům.

     Zraněnou ženu narozenou v roce 1947 si do péče převzali záchranáři, ošetřili jí a rovnou ji předali zpět do péče nemocnice, ve které se právě nacházeli.

     V péči záchranářů nakonec skončil i řidič, který nehodu zavinil. "Ten pán si začal stěžovat, že nemůže dýchat, takže pro něj přijela další sanitka a ještě předtím ho prohlédl místní doktor. On byl ten pán úplně mimo, nevěděl kde je ani co je za den a záchranářům tvrdil, že mu je devětadvacet let," popsala nám svědkyně dění u brány nemocnice. 
     "Muže narozeného v roce 1944 transportujeme do Nemocnice Privamed," doplnili nám informace záchranáři. 

     Ředitel Fakultní nemocnice Plzeň nám k události uvedl, že oceňuje pohotovou rekci zaměstnance nemocnice, který zajistil zadržení řidiče a zraněné ženě za celou nemocnici přeje brzké uzdravení.

     Okolnosti nehody nyní šetří policisté, dechové zkoušky na přítomnost alkoholu nebyl řidič vzhledem ke svému zdravotnímu stavu schopen, takže policisté u něj nařídili u odběr krve.


 


 


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.