Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Litevec, který se kvůli hádce o válce pokusil zavraždit dva muže, byl dnes vzat do vazby

Konflikt vznikl kvůli rozdílnému názoru tří cizinců na válku na Ukrajině

Autor: Jana Holá úterý 9. dubna 11:51 , aktualizace 14:29

Cizinci Napadení Vazba Vražda

Partner článku – Toyota Dolák


     V noci ze soboty na neděli před devátou hodinou došlo v Horní Folmavě, což je malá vesnice, část obce Česká Kubice ležící v okrese Domažlice, k pobodání dvou mužů. O případu jsme vás samozřejmě informovali a vzhledem k jeho závažnosti vám slíbili, že ho budeme nadále sledovat.

    Jednalo se poměrně o veliký zásah všech záchranných složek, na místo kromě policie vyjížděli záchranáři nejen pozemní cestou, ale letěl i vrtulník letecké záchranné služby z letiště v Líních. Dále součinnost poskytovali i hasiči, kteří zajišťovali prostor pro přistání vrtulníku, poskytovali asistenci záchranářům a také zajistili osvětlení prostoru pro potřeby kriminalistů, kteří pochopitelně přebrali vyšetřování celé události.

     Konflikt proběhl mezi řidiči kamionů a velmi vážně byli zraněni dva Ukrajinci, zatímco útočníkem byl Litevec.

     "My jsme na parkovišti ve Folmavě převzali dva asi čtyřicetileté muže s bodnými zraněními ve středně těžkém až vážném stavu a letecky jsme je transportovali na Emergency Fakultní nemocnice Plzeň Lochotín," uvedla nám v neděli ráno mluvčí záchranářů.

     Vzhledem k vážnému stavu obou zraněných mužů, způsobu provedení útoku i počtu bodných ran si vyšetřování přebrali krajští kriminalisté, kteří vyšetřují ty nejzávažnější trestné činy, samozřejmě včetně vražd. 

     "Podle prvotních informací se mělo jednat o konflikt mezi třemi muži ve věku 42, 40 a 36 let, jenž měl vyústit až ve fyzické napadení, při kterém nejmladší z nich způsobil starším dvěma mužům závažná bodná poranění. Tohoto muže jsme na místě zadrželi," doplnila mluvčí policie.

     Podle informací přímo z místa hádka, která později přerostla v pobodání, vznikla kvůli rozdílnému názoru tří cizinců na válku na Ukrajině i současné politické situaci mezi Litvou a Ukrajinou. Následně silně opilý šestatřicetiletý Litevec oba Ukrajince pobodal.

     "V neděli v odpoledních hodinách kriminalisté zahájili proti šestatřicetiletému muži trestní stíhání a obvinili ho ze spáchání zvlášť závažného zločinu vražda ve stádiu pokusu. Následně předají státnímu zástupci spolu se spisovým materiálem podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby," pokračovala mluvčí.

Vazba

     Dnes, tedy v úterý, při dopoledním vazebním jednání soud rozhodl, že obviněný Litevec bude stíhaný vazebně, takže ihned po skončení jednání ho policisté eskortovali do věznice, kde si počká na soud.
Foto: hasiči, policie

Toyota Dolák

V současné době je společnost TOYOTA Dolák jediným autorizovaným partnerem značky TOYOTA v jihočeském a plzeňském kraji a také od Příbrami až po Prahu. Naším cílem je mít spokojené zákazníky, kteří k nám cítí důvěru a vědí, za jaké služby u nás platí. Jsme rádi, že se nám tento cíl daří naplňovat.