Foto Video

Žadatelé o azyl ujížděli z Francie, v autě pašovali drogy a zadrženi byli v Plzni

Policie ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání minimálně dvou trestných činů a muže umístila do Zařízení pro zajištění cizinců Bálková

Autor: Petr Novák úterý 9. července 19:01 , aktualizace čtvrtek 11. července 19:38

Cizinci Drogy Zadržení pachatele

Partner článku – Express servis


     V neděli po deváté hodině dopoledne policisté ve Folmavské ulici v Plzni zastavili vůz Peugeot s francouzskou registrační značkou, ve kterém byly při kontrole nalezeny drogy. Policisté proto zajistili celou tříčlennou posádku a na místo byl povolán psovod i výjezd kriminalistů.
     Souběžně s nálezem drog bylo také zjištěno, že celá posádka vozu na našem území pobývá nelegálně.

     "Tři cizinci byli omezeni na osobní svobodě a umístěni do policejní cely. Kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů Nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a Přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu," uvedla nám mluvčí policie.

     Podle našich informací se jednalo o tři občany Gruzie, kteří ve Francii požádali o azyl, neměli však povolení k vycestování z této země, takže na naše území vjeli nelegálně.

     Všichni tři cizinci byli umístění do Zařízení pro zajištění cizinců Bálková, odkud bude realizováno jejich předání zpět do Francie, souběžně s tím se kriminalisté samozřejmě také zabývají trestnou činností mužů v souvislosti se zajištěnými drogami.


Jedná se během několika dní již o druhý zásah v Plzni, ve kterém hrály hlavní roli drogy, o tom prvním jsme informovali v článku:

Velmi dramatické zatýkání v Plzni na Doubravce

     V pátek 5. července před čtvrtou hodinou odpoledne chtěli policisté v Plzni zastavit osobní automobil značky Škoda, řidič však pokyny k zastavení nerespektoval, naopak přidal plyn a začal policistům ujíždět.

     Na žádost kriminalistů o případu informujeme s odstupem až dnes, abychom nemařili probíhající vyšetřování.


     Pronásledování vozu pokračovalo až na Doubravku do Sadové ulice, kde došlo ke střetu se služebním vozidlem policie. Po tomto již řidič vozu Škoda vzdal další pokusy policistům ujet a dal se na útěk pěšky. Bohužel pro něj neuměl nejen řídit, ale ani pořádně běhat.

     "Policisté jej pronásledovali a po několika desítkách metrů se jim podařilo pětatřicetiletého muže dostihnout. Jelikož nadále nerespektoval našich pokynů, použila policejní hlídka proti němu donucovací prostředky a omezila ho na osobní svobodě," popsala nám pokračování případu mluvčí policie.

     Policisté následně vyzvali řidiče, aby se podrobil dechové zkoušce na přítomnost alkoholu a také testu na přítomnost návykové látky, což muž odmítl. 

     Policisté také zjistili, že pětatřicetiletý muž při svém útěku odhodil na zem dva plastové sáčky s krystalickou látkou o hmotnosti přesahující 53 gramů. Následná odborná expertiza pak v zajištěné látce prokázala metamfetamin, tedy pervitin. Pokud by se tato droga dostala na ulici, její běžná prodejní cena by se pohybovala od 53.000 až do 106.000 korun.

     "Věc si převzali plzeňští kriminalisté, kteří se souhlasem státního zástupce muže zadrželi a umístili do policejní cely. Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a následně proti tomuto muži zahájili za toto protiprávní jednání trestní stíhání.
     Jelikož byl obviněný za stejný skutek již odsouzen, kdy podmíněný odklad trestu stále trvá, podal policejní komisař státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby, čemuž soud vyhověl a obviněný je stíhán vazebně,"
 dokončila mluvčí policie.


Express servis

Specializujeme se na prodej, servis a opravy mobilních telefonů, servis tabletů a počítačů všech značek. Také poskytujeme servis elektrokoloběžek, upgrade a opravy herních konzolí. V naší nabídce také naleznete širokou škálu chytrého příslušenství pro iPhone, iPad a MacBook.