Foto

12 a 13letá dívka lezly po vagonech a zasáhl je elektrický proud z trolejí

Obě děvčata jsou těžce popálená a z místa je transportoval do Plzně vrtulník.

22. dubna 2016 11:08

S těžkými popáleninami skončily včera večer dvě dívky ve Fakultní nemocnici v Plzni. Transportovat je musel vrtulník.

Dívky zasáhl elektrický proud z železničních trolejí, když nepochopitelně lezly po odstaveném vagónu nedaleko stanice STK v Sokolově. Jedné je dvanáct a druhé třináct let, mladší z dívek utrpěla popáleniny druhého stupně na noze, ruce, břichu, hrudníku a krku. Starší pak utrpěla popáleniny prvního a druhého stupně na obou horních končetinách, stehně a bradě.

„Na linku 158 zavolala žena, že zahlédla nad odstavenou vlakovou soupravou mezi Sokolovem a Citicemi elektrický výboj a slyšela volat o pomoc. Okamžitě se na místo rozjely sokolovské policejní hlídky.

Po příjezdu na místo běželi policisté mezi odstavené vlakové soupravy. Jako první našli dívku, která byla zjevně popálená od elektrického výboje a zmateně se pohybovala mezi vlaky.

Dívka policistovi sdělila, že je tam ještě její kamarádka, která je také popálená. Policista odvedl dívku na okraj silnice, kde si ji převzali právě přijíždějící záchranáři.

Další policisté hledali druhou dívku, kterou po chvilce našli u jednoho z odstavených vagónů. Do příchodu záchranářů dívce poskytovali první pomoc," popsala mluvčí sokolovské policie a doplnila, že na místě byly celkem tři dívky, které se rozhodly, že si budou hrát na odstavených vagónech na nádraží. Dvě první dívky po výlezu na vagon zasáhl výboj z troleje trakčního vedení. Třetí dívka je bez zranění, protože v době, kdy došlo k výboji, ještě nebyla na střeše vagónu.


Foto: Policie ČR - záchranáři nakládají dívky do vrtulníku