Foto

- Poznáte zloděje?

Pachatel nákupy zaplatil cizí kreditní kartou

11. srpna 2016 11:58

Pátrání

Policisté Policie České republiky pátrají po neznámém pachateli, který je podezřelý ze spáchání přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Toho se měl dopustit tím, že dne 18. července tohoto roku použil celkem ve čtyřech případech kzaplacení nákupu zboží odcizenou platební kartu.

První transakci uskutečnil vjednu hodinu a padesát sedm minut na čerpací stanici na ulici Lidická vPlzni, druhou ve dvě hodiny a třicet tři minut vprovozovně rychlého občerstvení na ulici Lochotínská. Potřetí zaplatil vybrané zboží dvanáct minut před pátou hodinou ranní na čerpací stanici na ulici Domažlická a o pět minut později použil tento platební prostředek kuhrazení posledního nákupu na téže ulici, avšak na jiné čerpací stanici.


Policistům se vrámci šetření této události podařilo mimo jiné získat i kamerový záznam, který zachycuje podezřelou osobu při nákupu na ulici Lochotínská (na fotografiích označen červeným kroužkem). Současně kamerový systém zachytil další osobu, která se nacházela ve společnosti podezřelého muže, jejíž výpověď by mohla významně přispět k objasnění skutku. Ztohoto důvodu se obracíme na širokou veřejnost se žádostí o spolupráci.

Žádáme všechny občany, kteří jsou schopni identifikovat oba muže, zachycené na záběrech kamerového systému, aby neprodleně podali zprávu na nejbližší služebnu Policie České republiky nebo na tísňovou linku 158.Zdroj, foto - PČR