Foto Video

Garáže zřejmě znovu zapálil žhář

Druhý požár za měsíc na stejném místě likvidovali ráno hasiči

pondělí 12. září 09:40 , aktualizace 09:50

Hasiči

Partner článku – D.S.D. METAL plus

     Včera po osmé hodině ráno vyjížděli hasiči včetně drážních k požáru řadových garáží za takzvaným "Pavlačákem" v Plzni v jateční ulici, kde byl nahlášen hustý dým valící se ze střechy.


     Hasiči museli u garáží otevřít vrata pomocí rozbrušovaček a páčidel, načež zahájili hašení nahromaděného odpadu uvnitř. Vzhledem k množství odpadu byl ze stanice Plzeň Košutka povolán i kolový nakladač, kterým hasiči odpad vyvozili před garáž, aby bylo možné ho důkladně prolít vodou a zlikvidovat tak veškerá skrytá ohniska.
     Událost se naštěstí obešla bez zranění osob.

     K požáru těchto garáží došlo v průběhu jednoho měsíce již podruhé, je tedy pravděpodobné, že se jedná o úmysl a za cíl si je vybral žhář.

O předchozím požáru jsme informovali v článku:

     V noci na sobotu 13. srpna kolem desáté hodiny došlo k požáru dvou garáží v Jateční ulici v Plzni. Na místo vyjeli hasiči z Plzně středu a vzhledem k tomu, že hořící garáže byly majetkem Českých drah, tak i drážní hasiči.

     Hasiči nasadili dva "C" proudy, požár rychle lokalizovali a pak uhasili. Garáže, které byly plné odpadu však kompletně vyhořely a u jedné z nich prohořela i střecha. Při události nedošlo ke zranění osob.

     Na místě byli samozřejmě i policisté a vyšetřovatel hasičů, který šetří příčinu požáru.

D.S.D. METAL plus

Požádní ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.