GIBS zatýkala ve Věznici Plzeň

Z věznice v poutech odvezli vychovatele a pak přemístili několik vězňů

25. září 2018 17:37 , aktualizace 18:38

Partner článku – Optika BORY

     Dnes dopoledne do Věznice Plzeň dorazili příslušníci Generální inspekce bezpečnostních sborů a zadrželi jednoho zaměstnance. Dle našich informací se nemá jednat o příslušníka Vězeňské služby, ale o civilního zaměstnance pracujícího ve funkci vychovatel.
     Vychovatel je zaměstnanec věznice, který je s vězni v každodenním kontaktu. Jeho prací je se starat o potřeby vězňů, zajišťovat výchovnou a vzdělávací činnost a přispívat k jejich resocializaci. Právě na vychovatele se odsouzený obrací se svými žádostmi. Vychovatel také může navrhovat přerušení výkonu trestu, volný pohyb mimo věznici nebo dočasné opuštění věznice.
     Příslušníci GIBS dnes měli muže zadržet a z věznice odvést v poutech. Dle našeho zdroje po zadržení tohoto vychovatele následovaly mimořádné transporty několika vězňů do jiných věznic.
     Mluvčí věznice zásah GIBSu nepopřel, ale odmítl se k celé události vyjádřit. Stanovisko GIBS se nám dnes získat nepodařilo.

V nejbližší době budeme aktualizovat.


Optika BORY

Naše oční optika Vám nabízí MĚŘENÍ ZRAKU nově MODERNÍ 3D METODOU samozřejmostí je i APLIKACE KONTAKTNÍCH ČOČEK a vybrat si u nás můžete z široké nabídky brýlových obrub dioptrických, slunečních, dětských i sportovních. Těšíme se na Vaši návštěvu.