Foto

Uklízečka našla ruční granát, poradila se s vrátnou a vyhodily ho ven

To, co ženy prováděly s nalezeným ručním granátem, připomínalo spíše filmovou komedii

1. května 2020 16:03 , aktualizace 16:28

Městská policie Zbraně

Partner článku – Alfa Tactical

     Když v pondělí odpoledne uklízela uklízečka pokoj v ubytovně Na Nádraží v Horní Bříze, ve skříni nalezla ruční granát, který jí během manipulace upadl. Žena granát vzala a odnesla ho vrátné, poradit se s ní, co je to vlastně za předmět. Vrátná rozhodla, že se asi jedná o ruční granát, tedy podle ní o nebezpečný předmět a že se ho bojí. Nastoupila tedy třetí žena, která raději hodila granát ven na trávník a pak teprve někoho napadlo zavolat městskou policii.
     Když strážníci z Horní Břízy slyšeli, že ženy si různě po ubytovně přenáší či pohazují ruční granát a pak ho ještě vyhodily ven, samozřejmě se mírně řečeno vyděsili a okamžitě do ubytovny vyrazili. Po příjezdu na místo strážníci skutečně viděli, že před ubytovnou se válí obranný ruční granát F1 československé výroby používaný všemi armádami Varšavské smlouvy.  
     Strážníci prostor zajistili před vstupem nepovolaných osob a na místo přivolali kolegy od Policie ČR. Policisté potvrdili, že se strážníci v identifikaci předmětu nezmýlili a granát převzal policejní pyrotechnik.
     Podle mluvčí policie následná expertíza ukázala, že granát byl naštěstí delaborovaný, tedy zbaven výbušné náplně a rozbušky.


 


Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.