Foto

Okolím rybníka otřásla silná exploze

Německé dělostřelecké granáty musel odpálit pyrotechnik přímo na místě

pondělí 30. ledna 14:21 , aktualizace 14:53

Zbraně

Partner článku – Alfa Tactical

     Velmi nebezpečný nález se včera podařil muži z Plánicka při procházce s rodinou. "Šestatřicetiletý muž našel ve vypuštěném rybníku mezi obcemi Brod nad Tichou a Kočov tři kusy munice a nález oznámil na obvodní oddělení v Plané," popsala nám událost tisková mluvčí policie.

     Na uvedené místo samozřejmě okamžitě vyjeli policisté a ukázalo se, že nálezce postupoval naprosto správně, nalezené předměty totiž byly dělostřelecké granáty. "Přivolaný policejní pyrotechnik po prohlídce uvedl, že se jedná o německé granáty z II. světové války. Vyhodnotil, že munice je funkční a kvůli stavu, ve kterém byla, již není převozu schopná, a proto rozhodl o její likvidaci přímo na místě," pokračovala mluvčí policie.

     Policisté proto místo uzavřeli a do dnešního rána střežili, než byly ráno v osm hodin všechny tři kusy granátů řízenou náloží zlikvidovány. 

Foto PČR

Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.