Foto

Halu se senem zapálilo dítě

Za požárem se čtyřmilionovou škodou stála špatně uhašená cigareta

9. října 2020 13:40

Hasiči

Partner článku – D.S.D. METAL plus

     Policisté z oddělení obecné kriminality ukončili prověřování květnového požáru objektu určeného k uskladnění slámy a sena v obci Plánice. 
     Případ tehdy převzali policisté z oddělení obecné kriminality a ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci.
     Na místo požáru se dostavili vyšetřovatelé z hasičského záchranného sboru i oddělení obecné kriminality a byl přivolán policejní psovod se služebním psem na vyhledávání akcelerantů hoření. "Podle odborného vyjádření soudního znalce z oboru stavebnictví činí hmotná škoda na nemovitosti a dalším odborným posudkem na shořelém seně a slámě, poškozeném osobním vozidle, celkem 4 100 420 Kč," uvedla tisková mluvčí policie.
     Dalším prověřováním policisté zjistili, že v hale, kde byly naskladněny balíky slámy a sena, si hráli a kouřili dva školáci. Mladší z nich, teprve jedenáctiletý, nedostatečně uhasil nedopalek cigarety a ke vznícení balíků došlo právě od tohoto nedopalku.
     "Trestní věc podezření ze spáchání činu jinak trestného poškození cizí věci, kterého se měl dopustit nezletilý, byla podle trestního řádu odložena, neboť nebylo prokázáno úmyslné zavinění," doplnila mluvčí policie.

Původní článek z 19. května:

     Dnes po šesté hodině večer došlo v Plánici na Klatovsku v zemědělském družstvu k požáru haly, která byla plná krmiv. Mluvčí hasičů uvedl, že zvířata ohrožena nejsou a momentálně se nacházejí na pastvinách mimo nebezpečí. V době příjezdu prvních místních jednotek byl požár již v plném rozsahu a musel být vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu. Na místě stále ještě zasahuje několik profesionálních i dobrovolných jednotek ze širokého okolí a bylo také nutno zřídit čerpací stanoviště. 
    Na místo dorazili i klatovští kriminalisté a provádějí šetření. 

    Bohužel ale také máme smutné zprávy, jedna z posádek dobrovolných hasičů jedoucí s cisternou se cestou k tomuto zásahu střetla s osobním vozem značky Škoda Octavia, jejíž čtyřicetiletý řidič utrpěl vážná zranění a na místo pro něj musel letět vrtulník LZS, který ho transportoval do plzeňské Fakultní nemocnice.

D.S.D. METAL plus

Požádní ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.