Denně aktualizujeme Speciál o koronaviru pro Plzeňský kraj Odpovědi na všechny vaše dotazy: Zákaz všech návštěv nemocnic a akcí s účastí na 100 osob, uzavření škol, plošná karanténa tisíců lidí, zrušení Oslav osvobození, povinnost karantén, opatření PMDP, ale i mýty a fámy
Foto Video

Hasiče okradli přímo v práci

Zloději se neštítí okrást ani hasiče, záchranáře či zdravotníky

sobota 22. února 23:58 , aktualizace neděle 23. února 11:44

Hasiči Pátrání

Partner článku – D.S.D. METAL plus

     Ve čtvrtek, kolem třetí odpoledne, bylo přímo z areálu hasičů v Plzni v Kaplířově ulici ukradeno uzamčené kolo Ghost Tacana 7 black/red patřící jednomu z hasičů.
     "Kolo bylo uzamčené, bez dětské sedačky, která je na fotografii, ale na kole po něm zůstal úchyt značky Hamax, dále bylo kolo opatřeno tachometrem, taškou pod sedlem Cube, hustilkou Merida, zadní blatník byl průsvitný a kole byl držák na lahev," popsal kolo okradený hasič s tím, že krádež samozřejmě šetří policisté. Pokud byste měli ke krádeži kola jakoukoli informaci, prosím kontaktujte policii.

Další případy z tohoto roku
     Ve středu 19. února před pátou hodinou odpoledne v Plzni na náměstí Republiky zastavila posádka převozové sanitky na chodníku těsně za autobusovou zastávkou náměstí Republiky linek 33 a 40 ve směru na Lochotín, kde vykládala pacientku na invalidním vozíku. Během předání pacientky, které trvalo přibližně deset minut bohužel využil zatím neznámý zloděj, který do sanitky vnikl zadními dveřmi a ukradl mobilní telefon i tablet.

     Ve čtvrtek 16. ledna před devátou hodinou ráno jelo přes Plzeň vozidlo drážních hasičů ze zásahu. Jeden z hasičů si bohužel na vozidlo odložil svou přilbu a zapomněl na ni. Když vozidlo jelo po Rokycanské třídě, tak přilba z vozu spadla na vozovku. Jde o přilbu Dräger HPS 7000, na které byla přidělaná i svítilna.
     Podle svědků si pádu přilby všimla posádka auta, spolujezdec vystoupil a přilbu si vzal zřejmě jako suvenýr.

A jeden starší případ z Plzně

    Posádka záchranné služby byla vyslána do squatu na Domažlické ulici k případu bezvědomí u narkomana, který se zřejmě předávkoval, muž byl ve velice vážném stavu a byl v přímém ohrožení života. U pacienta byla nutná intubace a jeho okamžitý transport do nemocnice.
     Během snahy o záchranu života tohoto obyvatele squatu však další narkoman využil plného nasazení pracujícího záchranáře a vytáhl mu z kapsy mobilní telefon.
     Toho, že byl okraden, si záchranář samozřejmě nemohl během resuscitace všimnout a když se po telefonu začal během chvilky shánět, byl už přístroj vypnutý. Všichni obyvatelé squatu pak vše popřeli a krádež telefonu nepřiznali ani přivolané hlídce policie.

 


 


D.S.D. METAL plus

Požádní ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.