Foto Video

Jezevčík Milda žije! Dnes odpoledne ho ze skály vytáhli živého!

Děkujeme hasičům i všem co pomáhali. Mildovi a páníčkovi pak gratulujeme ke shledání!

10. prosince 2017 17:45 , aktualizace pondělí 11. prosince 09:55

Hasiči Záchrana života Zvířata

Partner článku – Mraknet


     Asi jste si všimli, že jsme koncem týdne ukončili informování o dalších záchranných pracích pro jezevčíka Mildu, který již minulou sobotu uvízl v lomu na Tachovsku. Toto jsme učinili na základě prosby hasičů, protože informace zbytečně vířily emoce a zasahující hasiči i majitelé zvířete byli pod zbytečným a silným tlakem. Bohužel některá média zcela hloupě zveřejnila i tuto prosbu, takže tlak na všechny na místě nijak neustal.

Milda je u svého páníčka

     Jsme velice rádi, že dnes můžeme veřejnosti oznámit, že pětiletý jezevčík Milda žije a nyní je dokonce již mimo ohrožení života u svého šťastného pána.
     Dnes kolem půl třetí odpoledne Mildu ze skály, kde byl uvězněn dlouhých osm dní, vytáhli živého. Podařilo se to z jedné velké díry, kterou na místě vykopali hasiči poslední den záchranných prací a vědělo se, kde se vyděšené a vystresované zvíře nachází.
     Na místě zůstal majitel, který Mildu samozřejmě neopustil, jednak mu do díry sypal granule a pouštěl vodu, takže zvíře mohlo přežít další dny. Mildu bylo i slyšet, jak pod skalou prochází, chroupe granule i pije vodu.
     Majitel psíka dále lákal na deku s pachem hárající fenky a slovně ho uklidňoval. Stres byl však pro zvíře natolik veliký, že teprve dnes se páníčkovi podařilo Mildu zachytil do smyčky a průrvou ve skále ho dostat ven.
     Po velice krásném shledání psovoda a psa ho šťastný majitel zateplil a vyrazil s ním rovnou k veterinárnímu lékaři.

Foto: František

Náš poslední článek

     Jak jsme ve středu informovali, hasiči záchranné práce a snahu prokopat se k jezevčíkovi Mildovi museli ukončit.
     "Hasiči se prokopali do hloubky tří metrů. Dál už pokračovat nemohou s ohledem na neúměrné ohrožení jich samotných. Terén je velmi nestabilní a v případě pokračování hloubení hrozí sesunutí svahu. Velitel zásahu se v 19:30 hodin, to znamená po 34,5 hodinách od nahlášení události na tísňovou linku, rozhodl zásah ukončit," uvedla tisková mluvčí hasičů. 
     Je ale stále velká šance, že jezevčík z lomu vyleze. Zvíře je stále naživu, majitel ho ještě v noci slyšel a tak se nevzdává naděje. Až se vystresovaný Milda uklidní a překoná strach, který mu nahnaly výkopové práce, mohl by se dostat do hasiči uvolněného ústí tunelu a na svobodu.
     V ústí tunelu mu majitel zanechal jídlo, vodu a části svého oblečení, aby Mildu známý pach vylákal. Na místo se také pravidelně vrací a snaží se psa přivolat.

Foto: KP a HZS
Včera jsme psali     Kolem osmé hodiny večer přišla špatná zpráva, hasiči se k stále živému Mildovi po hodinách vyčerpávající práce prokopali, jenže vyděšené a vystresované zvíře před nimi couvlo hlouběji do masivu.
     Hasiči tedy práci ukončili a odjeli. Pes má nyní cestu ven volnou a je veliká šance, že když na místě bude klid a majitel ho bude pískáním volat, Milda do rána vyleze sám.     

Původní článek

     Dnes v sedm ráno vyrazili pražští hasiči s USAR teamem, speciálním Vyhledávacím a záchranným odřadem (Urban Search and Rescue Team) na pomoc jezevčíku Mildovi, a přivezli s sebou echolokátory. Na místě již na ně čekali jednotky HZS Domažlice, Plzeň Košutka a Tachov i jednotky SDH Bor a Hostouň, které o Mildův život bojovaly již včera do pozdních nočních hodin.
     Echolokátor je přístroj se šesti seismickými čidly, které jsou propojeny s vyhodnocovací jednotkou. Čidla velmi citlivě reagují na vibrace i zvuky, které se zeminou či sutinami šíří. Dokážou je zachytit, zesílit a podle největší odezvy dokážou oběť lokalizovat.
     "Od devíti hodin dopoledne hasiči pokračují v usilovném kopání. Během dne několikrát nasadili echolokátor. Poslední velmi silnou odezvu hasiči zachytili na echolokátoru před třetí hodinou odpoledne. Hasiči mají určený směr a věří, že pejsek bude už brzo na svobodě," uvedla tisková mluvčí hasičů.

     Podle informací z místa by se hasiči k Mildovi mohli prokopat přibližně během hodiny.

Na začátku jsme psali:

Velká záchranná operace "Zachraňme Mildu!"

Velká záchranná operace "Zachraňme Mildu!"

04. 12. 2017, 18:46, aktualizace 04. 12. 2017, 18:51

O život psa právě teď bojuje sedm jednotek hasičů. Jezevčík již v sobotu uvízl v lomu a hrozí mu smrt.Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.