Aktuálně Foto

Hasiči použili automatizovaný externí defibrilátor a zachránili muži život

Okamžitá resuscitace po havárii byla úspěšná

18. prosince 2017 14:10, aktualizace středa 20. prosince 12:19

Hasiči Nehody Záchrana života

Partner článku – ZetComp


     Na silnici z Rotavy na Smolnou sjelo dnes před polednem osobní auto mimo vozovku. Na místo okamžitě vyrazily všechny záchranné složky. V době příjezdu hasičů byl řidič ve vozidle v bezvědomí a nedýchal. Hasiči tak společně s hlídkou policie muže vynesli na pevný povrch a okamžitě zahájili resuscitaci. Použili také přístroj AED (automatizovaný externí defibrilátor), díky kterému se pomocí čtyř výbojů podařilo muže oživit. Po příjezdu záchranné služby si záchranáři muže převzali a transportovali do nemocnice.
     Po celou dobu záchrany byla silnice zcela uzavřena.

     Jednotka hasičů ze stanice Kraslice je součástí projektu ZZS Karlovarského kraje s názvem „Časná defibrilace v Karlovarském kraji“. Ten je zaměřený na zavedení systému First responderů při řešení situací náhlé zástavy oběhu mimo nemocnici.
    First responder je osoba nebo výjezdová skupina či posádka v rámci IZS, která je proškolená a schopná poskytnout resuscitaci včetně užití AED. Takto proškolených a vybavených jednotek hasičů je v kraji už celá řada a mohou tak na místě až do příjezdu záchranné služby poskytnout účinnou záchranu.

Foto a video: HZS Karlovarského kraje

ZetComp

Rychlá a odborná pomoc pro váš počítač. Expresní vyzvednutí do 24 hodin, oprava nebo diagnostika většinou do 48 hodin. Servis, opravy, údržba, poradenství v oblasti IT. Váš počítač nenecháme umřít… Stačí nám zavolat, nahlásit závadu a my přijedeme i k vám domů, do práce do firmy.