Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

Hasiči právě sundali hnízdo sršní asijských

Zásah komplikoval nepřístupný terén i prudký déšť

9. října 2023 17:01 , aktualizace 20:45

Hasiči Zvířata


     Dnes kolem třetí hodiny odpoledne vyjeli hasiči k Domažlické třídě, kde bylo ve svahu vedle železniční trati nalezeno hnízdo sršní asijských, po kterém pracovníci Agentury ochrany přírody od minulého týdne pátrali. Zásah komplikuje umístění hnízda ve vrcholku stromu na prudkém srázu i silný déšť

     Sršeň asijská je invazivní druh, který je v našich podmínkách nebezpečný hlavně včelám. Těmi se totiž živí a je schopen likvidovat celé úly. Podle zástupce Agentury ochrany přírody je možné, že se sem královna dostala na kamionu nebo vlaku a podle velikosti nalezeného hnízda se u domažlické třídy usadila někdy na jaře.


     Hasiči místo nálezu uzavřeli a na okraj srázu přistavili žebřík s plošinou. Na ten vystoupal hasič ve včelařském obleku a provedl postřik hnízda jedem, který by měl celé osazenstvo otrávit.
     Poté hasiči hnízdo sundali, aby ho pracovníci Agentury ochrany přírody společně se zástupci Západočeského muzea mohli důkladně prozkoumat. Chtějí se totiž ujistit, zda z hnízda ještě nevyletěli mladé královny, kterých zde mohou být desítky a které by celý problém invazivního druhu mohly rozšířit daleko do okolí.


     


      

Stehovaci-plzen

Jsme stěhovací a vyklízecí služba s tradicí od roku 2005. Zabýváme se veškerou činností spojenou se stěhováním a vyklízením bytů, kanceláří, obchodů a firem. K dopravě využíváme velkoprostorové dodávkové vozy polstrované pro stěhování tak, aby se vašemu majetku nic nestalo. Jsme pojištěni.