Foto

Hasiči zasahují ve Sněžence na Borech

Hasiči stále ještě bojují s následky noční bouře

pondělí 12. srpna 12:40 , aktualizace 12:44

Hasiči

Partner článku – D.S.D. METAL plus

     Celé dnešní ráno a dopoledne hasiči stále ještě bojují s následky noční bouře. Zasahovali v Blovicích, v Přešticích, ale jak nám uvedl mluvčí hasičů, nejvíce zásahů mají v Plzni. Prakticky ve všech městských čtvrtích od rána hasiči odčerpávají vodu. My je zastihli po poledni v Domově se zvláštním režimem "Sněženka" na Klatovské třídě. "Ve sklepě, v technické místnosti, je asi půl metru vody," řekli nám na místě.

Noční bouře nad Plzní

      Zhruba od včerejší třiadvacáté hodiny do dnešní sedmé hodiny ráno, zasahovali hasiči u šestatřiceti událostí spojených s přívalovým deštěm a bouřkami. 
     "Ve čtrnácti případech šlo o popadané stromy, tyto události byly nejčastější na Domažlicku a Klatovsku. Dále hasiči řešili odstranění nebezpečných stavů jako například spadlé dráty elektrického napětí, vyskočená víka kanálů nebo vodu valící se z kanalizace. 
     V jednom případě došlo v jedné z plzeňských ubytoven k promáčení stropů a šest lidí bylo evakuováno, ke zraněním naštěstí nedošlo. Čtrnáctkrát se vyjíždělo k čerpání vody ze sklepů a přízemí budov, zatopených komunikací a výtahových šachet. Čerpalo se výhradně na území města Plzně,"
 popsal náročnou noc mluvčí hasičů.
     Na Husově náměstí byly hlášeny propadlé stropy ubytovny a možná i zranění lidé, takže vyjely i sanitky. Zranění se naštěstí nepotvrdila a hasiči pouze evakuovali obyvatele. V Dobřanech zase hasiči řešili vodu valící se ze septiků.


 

 


D.S.D. METAL plus

Požádní ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.