Foto Video

Představujeme hasičský speciál z Plzně

Autosalon Dajbych se podílel na vývoji speciálu určeného pro hašení elektromobilů

4. prosince 2020 18:27 , aktualizace 18:52

Hasiči

Partner článku – Autosalon Dajbych

     Vše ve světě se hekticky vyvíjí a i přes silný a nutno podotknout často oprávněný odpor, se i na našich silnicích stále častěji objevují auta na elektrický pohon. Tyto vozy mají z hlediska bezpečnosti pro hasiče jeden velice podstatný problém, a to jejich veliké baterie, které se v případě vznícení vozu velice špatně hasí.
     Navíc k požárům elektromobilů dochází v mnoha případech při nabíjení, tedy velmi často v podzemních nebo velkokapacitních garážích a to je samozřejmě veliký problém. Do těchto garáží se totiž běžné hasičské vozy nemají šanci kvůli své výšce dostat a menší vozy hasičů zase nevezou dostatečnou výzbroj pro takovýto specifický a náročný zásah.

     Pro tyto potřeby byl proto ve spolupráci s naším partnerem Autosalonem Dajbych vyvinut rychlý zásahový automobil (RZA), který je díky výšce pod 185 centimetrů schopen pohybu ve stísněných podmínkách garáží, ale zvládá i náročný nepřístupný terén i nepřístupném terénu a díky nevšednímu třínápravovému podvozku má i dostatečnou nosnost pro vše potřebné.

     Vozidlo je postaveno na platformě Toyota Hilux 6x6 a je vybavené vysokotlakým hasícím systémem CCS Cobra, umožňujícím rychlé a efektivní hašení trakčních akumulátorů. Vzhledem k vysoké účinnosti hasebního média a čerpadla je možné využití vozidla pro širokou škálu zásahů hasičských jednotek. Součástí výbavy je také akumulátorové vyprošťovací nářadí Holmatro, přetlaková ventilace, detekční technika a předepsaná výbava RZA. Posádka vozidla RZA má k dispozici také přenosný i stabilní termovizní monitorovací systém.

     Tento projekt je výsledkem dlouholetého vývoje v oblasti moderních hasičských vozidel na základě partnerství firem DAJBYCH, s.r.o., KOBIT - THZ CZ s.r.o., ATENTA s.r.o. a byl navrhnut ve spolupráci s Generálním ředitelstvím Hasičského záchranného sboru ČR.


 


Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.