Foto

Havárie cisterny se zraněním řidiče

Vyproštění soupravy trvalo několik hodin

17. srpna 2018 12:29 , aktualizace 12:47

Partner článku – Vochoc Trade, s.r.o.

     Včera v odpoledních hodinách jel 24letý řidič s cisternou po silnici od Hroznětína na Ostrov a převážel fekálie z nedalekého chovu zvířat. "Během jízdy řidič zřejmě neuzamkl zadní nápravu přívěsu a při projíždění kruhového objezdu došlo k přetočení celé soupravy na bok a následnému úniku provozních kapalin a kejdy," uvedla mluvčí policie.
     Na místě zasahovala hasičská jednotka z Karlových Varů: "K hlášené dopravní nehodě cisterny vyjížděli ve čtvrtek odpoledne hasiči ze tří jednotek. Řidiče si převzala záchranná služba a hasiči museli řešit únik jak nákladu, tak provozních kapalin z auta. Bylo nutné zajistit náhradní vozidlo a přečerpat obsah cisterny, teprve poté mohla odtahová služba začít s vyproštěním nákladního auta. Komplikované vyprošťování trvalo až do večerních hodin," uvedli hasiči.
     Řidič při dopravní nehodě utrpěl lehké zranění, se kterým byl převezen k lékařskému ošetření do nemocnice. Na místo se dostavil i pracovník z Odboru životního prostředí z Městského úřadu v Ostrově, dle jeho vyjádření k poškození životního prostředí naštěstí nedošlo.
      "Alkohol byl vyloučen provedenou orientační dechovou zkouškou, škoda byla předběžně odhadnuta na částku kolem jednoho milionu korun a za přestupek byla řidiči dopravními policisty uložena pokuta," doplnila ještě mluvčí policie.
     Vyproštění auta trvalo několik hodin a silnice byla plně průjezdná po deváté hodině večer.

FOTO: PČR, HZS

Vochoc Trade, s.r.o.

Dodavatel a výrobce osobních ochranných pracovních pomůcek. Nejširší sortiment OOPP, velké skladové zásoby a skvělé služby. Dlouholeté zkušenosti nám dodávají profesionalitu a možnost okamžitě reagovat na Vaše požadavky. Absolutní špička ve svém oboru - to je Vochoc!