Foto

Havárie do stromu i střet aut na křižovatce

Záchranné složky dnes odpoledne zasahovaly u většího počtu dopravních nehod

26. listopadu 2021 15:38 , aktualizace 16:35

Doprava Nehody

Partner článku – Prestol Holding

     Záchranné složky dnes odpoledne zasahovaly u většího množství dopravních nehod. Policisté zasahovali například v Plzni v Nepomucké ulici, kde došlo ke střetu tří osobních vozů, v Borské ulici, kde se střetly dva vozy a k dalšímu střetu dvou vozů došlo i v Obchodní ulici.
     Tyto nehody se naštěstí obešly bez vážnějších zranění osob, k tomu ale bohužel došlo u nehod Ždírce a Litic.

     Po jedné hodině odpoledne došlo k havárii osobního vozu mezi Ždírcem a Srby. "Řidička narozená v roce 1952 jela s vozem Mercedes směrem na Ždírec, dle všeho nepřizpůsobila rychlost a při průjezdu levotočivé zatáčky vyjela mimo komunikaci, kde havarovala do silničního příkopu a stromu," popsala tisková mluvčí policie.
     K havárii vyjely všechny záchranné složky, hasiči zajistili místo události a provedli protipožární opatření, záchranáři si do péče převzali zraněnou řidičku. Žena byla po provedení dechové zkoušky s negativním výsledkem a po ošetření na místě transportována do nemocnice. Asi devítileté dítě, které se ženou v autě cestovalo při havárii naštěstí zranění neutrpělo.

     K další nehodě došlo před druhou hodinou odpoledne u Litic, kde se na křižovatce sjezdu z přivaděče Plzeň - Klatovy a silnice z Litic do Radobyčic střetly dva osobní vozy. Podle informací přímo z místa zde mladý řidič s vozem Ford jedoucí směrem na Litice při odbočování vlevo nedal přednost protijedoucímu vozu Škoda, jehož řidička již nestačila zabránit střetu. 
     I v tomto případě hasiči zajistili místo události, provedli protipožární opatření a zlikvidovali uniklé provozní kapaliny pomocí sorbentu. Záchranáři si mezitím převzali do péče řidičku Škody, která při nárazu utrpěla zranění.
     Policisté u řidiče i řidičky vyloučili požití alkoholu dechovými zkouškami. Provoz byl po dobu zásahu řízen hasiči.

     Okolnostmi a přesnou příčinou obou těchto nehod se policie dále zabývá.

Foto Hasiči a KP

 


 


Prestol Holding

revitalizace panelových domů • rodinné a bytové domy • monolitické železobetonové konstrukce • developerská činnost