Aktuálně

Havárie na sněžném skútru

Vrtulník LZS a Horská služba dnes zachraňovali muže

25. prosince 2017 11:35

Horská služba

Partner článku – Prestol Holding

     Do Bližší Lhoty na pravém břehu Lipenského jezera vyjeli dnes dopoledne členové Horské služby, aby pomohli muži, který se zranil při jízdě na sněžném skútru.

     Osmačtyřicetiletý muž měl nehodu kolem půl desáté, během jízdy narazil do plechových vrat. „K zásahu nás vyzval dispečink linky 155 Jihočeského kraje s tím, že pán po nárazu upadl do bezvědomí. Prý se mu zaseklo či prasklo brzdové lanko,“ uvedl Václav Cypro ml., zasahující člen Horské služby Šumava s tím, že ke zraněnému se záchranáři vydali z cca 10 kilometrů vzdálené Nové Pece.
     „Po příjezdu už byl muž při vědomí, ale byl zraněn na hrudi. Provedli jsme tedy základní ošetření a předali posádce sanitky Rychlé zdravotnické pomoci, která dorazila z Horní Plané. Dispečink Zdravotnické záchranné služby také na místo povolal vrtulník Armády ČR z Bechyně,“ doplnil Václav Cypro ml. Záchranáři pak muže předali jeho posádce a ta jej dopravila k dalšímu ošetření do Českých Budějovic.
     „V odlehlejších částech Šumavy, a pravý břeh Lipna mezi takové lokality patří, zasahujeme i u úrazů, které se netýkají turistů, lyžařů či horských cyklistů. Je to tak vzhledem k našim dojezdovým časům, které bývají kratší, než u vozů ZZS,“ komentoval událost náčelník Horské služby Šumava Michal Janďura. Dodal, že takových ne zcela běžných zásahů má šumavská HS proto celkem hodně po celý rok.

Foto: Ilustrační

Prestol Holding

revitalizace panelových domů • rodinné a bytové domy • monolitické železobetonové konstrukce • developerská činnost