Foto

Hejtman Plzeňského kraje je pozitivní na Covid-19

Po setkání s hejtmanem musí do karantény větší množství lidí, včetně novinářů i těch z vedení složek IZS

pátek 3. dubna 16:33 , aktualizace 18:50

     Během týdne jsme informovali již o dvou případech nákazy nemoci Covid-19 na Krajském úřadě Plzeňského kraje a hejtman veřejně prohlásil, že nakažený není, bohužel ale neměl tak úplně pravdu.

     Během dnešního dne nám dva nezávislé zdroje potvrdily, že hejtman obdržel výsledky testu, které byly pozitivní.
     Toto se jeví jako velmi vážný problém, protože dle našich informacích se hejtman v posledních dnech opakovaně setkával s vedením složek IZS či s vrcholnými představiteli města Plzně a našeho kraje. Vše tedy nasvědčuje tomu, že tito lidé, kteří jsou pro současné vedení města i kraje nezbytně nutní, budou muset nastoupit do karantény a svou práci vykonávat z domova.
     Stejně tak víme, že hejtman včera mimo jiné navštívil například redakci našich plzeňských kolegů, kteří tak bohužel také budou muset zamířit do karantény.
      Obavy vyjádřilo i několik dalších plzeňských politiků i novinářů, kteří se s hejtmanem setkali, hrozí jim karanténa a informaci o hejtmanově pozitivním testu se dozvěděli překvapivě od nás a ne od něj.

Kraj vše popřel

     Na toto vše jsme se samozřejmě zeptali oficiální mluvčí kraje, která nám odmítla informace o zdravotním stavu hejtmana kraje uvést, takže lidi, kteří s hejtmanem přišli do styku, se dále potkávali s dalšími lidmi.
     Informace jsme ale nesháněli jen my, na přímý dotaz dnes kolem čtvrté odpoledne Bernard naší kolegyni z jiného média v telefonu svou nákazu popřel, ale o pouhé dvě hodiny později ji na četné dotazy již musel potvrdit na svém facebookovém účtu.

     "Je smutné, když ten, který by měl jít všem příkladem, pošle do karantény desítky lidí včetně mě," sdělil nám jeden z plzeňských politiků, který samozřejmě vzhledem k pozici hejtmana nechce být jmenován.

Foto: Facebook