Foto

V toxické psychóze zaútočil na auto

Zřejmě nekvalitní pervitin vyvolal psychozu u dvou mladíků, v rozpětí půl dne skončili oba v poutech

čtvrtek 9. července 19:49 , aktualizace 20:36

Drogy Vandalství Zadržení pachatele

Partner článku – Bezpečnostní služba Sany Guard

     Užívání si víkendu s pořádnou dávkou pervitinu se nevyplatilo hned dvěma mladíkům v Plzni. V sobotu 4. července po páté hodině odpoledne vyjeli policisté na oznámení o mladém muži, který přelezl ve Vejprnické ulici v Plzni plot parkoviště prodejny automobilů Škoda Plus a začal demolovat předváděcí vozy.
      Mladík se jako první zaměřil na automobil Škoda Scala, kterému nejprve zavíracím nožem probodl obě zadní pneumatiky, poté poškrábal nárazník a nakonec se pokusil asi desítkou úderů nožem rozbít boční okénko vozu, které sice vydrželo, ale je poškozeno vrypy. V dalším řádění mu pak zabránil příjezd přivolané hlídky policistů, která mladíka na místě zadržela. 
     "Devatenáctiletý muž měl pozitivní test na omamné a psychotropní látky, konkrétně na metamfetamin," uvedla tisková mluvčí policie s tím, že ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání poškození cizí věci. 

     My jsme dnes mluvili se zástupcem společnosti, která zde vozy Škoda vystavuje a ten by našim prostřednictvím chtěl poděkovat pozornému kolemjdoucímu: "Velice rádi bychom touto cestou poděkovali pánovi, který přivolal policii. Jen díky němu ten mladík nepoškodil další vozy a škoda nebyla mnohem vyšší," řekl nám. 

     Dle všeho šlo o paranoidně-halucinatorní syndrom lidově nazývaný „stíha“, který běžně vyvolává nekvalitní pervitin. Tento pachatel totiž fetoval společně s mladíkem, o jehož drogovém extempore a následném zajištění hlídkou strážníků jsme informovali v článku:

"Jsem herec" vysvětloval mladík pobíhající mezi auty

"Jsem herec" vysvětloval mladík pobíhající mezi auty

07. 07. 2020, 15:22, aktualizace 07. 07. 2020, 15:27

Sedmnáctiletý chlapec na pervitinu si myslel, že natáčí film

Úvodní foto ilustrační

Bezpečnostní služba Sany Guard

Ostraha objektů • Pult centralizované ochrany • Montáže EZS a EPS • Patrolovací služba • Přeprava finančních hotovostí a cenin • Pořádková služba • Poradenská služba v oblasti zabezpečení osob a majetku • Recepční a úklidové služby.