Foto

"Díky Martine!" vzkazují hasiči

Matra dvoudenní koupel přežila bez následků

5. července 2021 20:40 , aktualizace 20:41

Hasiči Pátrání

     V pátek Vás rokycanští hasiči našim prostřednictvím poprosili o pomoc, když jim velká voda vzala drahou vysílačku. A díky Vám čtenářům se podařilo, vysílačka je na světě! Pan Martin L. ji s kolegou našli kdesi pod smrčky ve Šťáhlavské ulici, což je několik set metrů od místa ztráty a odevzdali ji policistům, kteří ji poté hasičům předali. 
     Hasiči tedy děkují nejen Martinovi, ale i všem, kteří článek sdíleli a jako perličku nám uvedli, že vysílačku momentálně vysušují, ale už ví, že koupel přežila a funguje.

Původní článek

     Rokycanští hasiči se naším prostřednictvím s prosbou o pomoc obracejí na veřejnost.

     Jednotka HZS PK ÚO Rokycany po úterní bouřce vyjížděla na pomoc k přetrhaným elektrickým drátům, čerpání sklepů, popadaným stromům a několika dalším událostem. Při jednom výjezdu do Tymákovské ulice se po silnici valila z kopce Čilina souvislá masa vody hluboká asi dvacet centimetrů, když jednomu z hasičů při vystupování z vozidla vypadla vysílačka Matra. Ta zmizela ve vodě, proud jí odnesl a hasiči se jí již nepodařilo najít.
     Na přiloženém obrázku je vyfocená Matra a na druhém je graficky vyznačeno místo, kde došlo k jejímu upuštění a dále šipkami předpokládaný možný pohyb ve vodě. Vysílačka byla vypnutá a již je Policií ČR zablokována, tudíž pro nálezce je zcela bezcenná.
     Hasiči prosí případného nálezce vysílačky, aby je telefonicky kontaktoval na telefonním čísle 950 325 011 nebo vysílačku odevzdal na požární stanici Rokycany v Komenského ulici.

Foto HZS

 


D.S.D. METAL plus

Požádní ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.