Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

Celostátně hledaného našli na lovu elektroodpadu

Ani příšerná smrt muže další zloděje elektroodpadu neodradí, do kontejnerů lezou stále

15. prosince 2023 14:58 , aktualizace 15:16

Krádež Městská policie

Partner článku – Za oponou


     Včera před jedenáctou hodinou dopoledne obyvatelé ulice 28. října v Plzni upozornili městskou policii na muže, který lezl do kontejneru na elektroodpad.
     Strážníci samozřejmě okamžitě vyrazili na místo, kde muže skutečně objevili.

     Podezřelý byl tak zaujat prohrabáváním se čerstvě vylovenými poklady, že si strážníků za svými zády nejprve ani nevšiml a když ho oslovili, byl velmi překvapen. O to více pak muže překvapilo, když strážníci při ověření jeho totožnosti zjistili, že je v celostátním pátrání. "Muže jsme k dalším úkonům předali policistům," uvedla nám mluvčí městské policie.


     O tom, že je vybírání kontejnerů na elektroodpad nejen nelegální, ale i nebezpečné, jsme již několikrát informovali. Bezesporu snad nepříšernější smrtí zemřel tento muž:

Muž uhořel v kontejneru, umíral dlouho a v příšerných bolestech

     V úterý 4. července kolem půl čtvrté ráno došlo v Plzni v ulici Pod Záhorskem k tragické události. V kontejneru na elektroodpad uhořel člověk. 

     Podle místních obyvatel se před půl čtvrtou ráno začal v ulici ozývat křik. "Někdo tu strašně křičel lidi pojďte ke mně, pojďte ke mně, a někdo ho z okna okřikoval, ať nedělá kravál. Pak přijeli hasiči a asi hodinu se prořezávali do kontejneru na elektroodpad," popsal nám jeden z místních obyvatel.

     "Někoho z toho kontejneru vyndavali, koukaly mu z toho bubnu jen ruce a kousek hlavy, ale to už byl podle mě mrtvý" dodal další.  

      Silnostěnná kovová nádoba se stala smrtelnou pastí pro muže, který podle všeho vlezl dovnitř pro něco, co by šlo zpeněžit. Protože jsou ale tyto kontejnery konstruovány právě tak, aby tomuto zabránily, muži se již skrz otočný kovový buben nepodařilo vylézt ven, ani když elektroodpad pod ním začal hořet.

      Podle velícího směny hasičů na místě zasahovaly jednotky Plzeň Střed a Košutka. Hasiči po příjezdu na místo ihned zahájili hasební práce a zároveň začali pomocí kotoučových pil kontejner rozřezávat, aby se jim muže podařilo vyprostit.
      Bohužel přes veškerou jejich snahu se nepodařilo muže dostat z kontejneru včas a lékařka již mohla pouze konstatovat jeho smrt.

      Mluvčí policie nám doplnila, že zemřelým byl muž narozený v roce 1983. Vyšetřování případu si převzali kriminalisté, byla nařízena soudní pitva zemřelého a byly zahájeny úkony trestního řízení.
      Jedna z vyšetřovacích verzí je, že muž si v kontejneru chtěl posvítit zapalovačem.

      "V nádobě na elektroodpad byl v úrovni ramen zaklíněn muž. Ven z nádoby byla vidět jen hlava a ruce. Uvnitř nádoby ovšem hořelo. My jsme vytvořili z boku jeden otvor, jímž jsme prohasili vnitřek, poté jsme kontejner otevřeli pomocí rozbrusu. Hoření uvnitř kontejneru způsobil manipulací s otevřeným ohněm zemřelý muž," popsal tragickou událost mluvčí hasičů s tím, že vyproštění bylo vzhledem k poloze těla uvnitř kontejneru a tvaru kontejneru poměrně náročné. 


 


Za oponou

Jistota skvělého jídla a pití, vynikající gastronomické zážitky, unikátní a inspirativní prostředí... Chutě. Radost. Zážitky. ZA OPONOU.