Hlídce se podařilo dopadnout profesionální bytaře

Díky perfektní práci hlídky OOP kriminalisté naráz objasnili dvacítku případů

31. prosince 2020 14:23 , aktualizace 15:12

Krádež Vazba Vloupání Zadržení pachatele

Partner článku – TUEBOR General Security

     Včera po půlnoci přijali policisté oznámení o vloupání do rodinného domu v Němčicích, na místo samozřejmě vyjela hlídka z obvodního oddělení v Plánici a zjistila, že pachatelé odjeli osobním vozidlem značky Peugeot 307 směrem na Klatovy.
     Jejich kolegové z Klatov tedy začali po uvedeném vozidle okamžitě pátrat a byli úspěšní. Auto spatřili, vyrazili za ním a v Tyršově ulici pak dopadli tři muže, kteří z něj vystoupili. Při následné prohlídce vozu policisté nalezli igelitovou tašku, ve které byly odcizené věci. Řidič vozidla policistům uvedl, že jej dva muži požádali o odvoz do Němčic, kde vystoupili a při návratu do vozu přinesli právě tuto tašku.

     Policisté tedy muže zadrželi, jednalo se o čtyřiatřicetiletého muže z Oselců a třicetiletého z Klatov. Případ si převzali kriminalisté z oddělení obecné kriminality a následně zjistili, že toho oba mají na triku daleko více.
     Jednalo se totiž o sériové bytaře, kteří mimo jiné v Klatovech společně vykradli dům v Procházkově ulici, restauraci ve Vídeňské, byt v Plzeňské, dům v Měchurově, firmu v ulici Dr. Sedláka, dům v Němčicích nebo transportní společnost, kde vykradli přepravní kontejnery a odcizili balíky za téměř patnáct tisíc korun. 
      Trestné činnosti se věnovali ale i samostatně, starší muž například v listopadu v klatovské prodejně opakovaně kradl mobilní telefony. Mladší zase vykradl minimálně tři domy v Klatovech, jeden v Denisově ulici, další v Kounicově ulici a pokusil se vykrást další dům v ulici Čs. Legií, v ulici K Letišti pak vykradl restauraci.
     Zatím se kriminalistům podařilo prokázat osmnáct případů, kterých se muži dopustili, ale toto číslo ještě zdaleka nebude konečné. Od komisaře si oba muži převzali usnesení o zahájení trestního stíhání z pokračujícího zločinu krádež a přečinů porušování domovní svobody i poškození cizí věci, které spáchali z části formou spolupachatelství a z části samostatným jednáním.
      Dnes dopoledne rozhodl soud o vzetí obou mužů do vazby.

Foto: Ilustrační

TUEBOR General Security

Ostraha objektů • Služba na akcích • Střežení VIP osob • Pulty centrální ostrahy • Projekty PZTS/EZS • Výjezdová jednotka v Plzni, Rokycanech, Sušici, Klatovech, Domažlicích i Tachově • Poradenská činnost