Dodávka srazila ženu vystupující z auta

Ženu v bezvědomí transportuje vrtulník LZS, nehoda uzavřela hlavní tah z Plzně do Domažlic

19. února 2021 18:23 , aktualizace 20:30

Doprava Nehody Záchranáři

     K vážné dopravní nehodě došlo dnes po šesté hodině večer na silnici 26 u Holýšova ve směru na Stod. Podle prvotních informací zde v místě rozšíření jízdních pruhů kvůli poruše zastavilo auto, tomu na pomoc přijelo další vozidlo a z toho vystoupila žena narozená v roce 2000. Bohužel ji v tu chvíli srazila dodávka řízená mužem narozeným v roce 1973, která obě stojící vozidla objížděla.
     Na místo vyjeli policisté, hasiči a záchranáři jak pozemní cestou tak i z Líní vzlétl vrtulník LZS.  "Letecká záchranná služba z místa nehody transportuje mladou ženu, ve velmi vážném stavu v bezvědomí na řízené plicní ventilaci na Emergency do Fakultní nemocnice Lochotín," uvedla tisková mluvčí záchranářů.
     Silnice je v tuto chvíli zcela uzavřena a záchranné složky na místě stále zasahují.

Aktualizace:

     "Osobní automobil Kia měl poruchu a zůstal stát. Řidič si přivolal pomoc blízkých osob, a ti přijeli na místo poruchy. Dle prvotních informaci při vystoupení spolujezdkyně z vozidla, které přijelo na pomoc, došlo ke střetu ženy s právě projíždějící dodávkou, která dotčené místo objížděla směrem na Stod. Alkohol u řidiče dodávky byl vyloučen dechovou zkouškou, u ženy nebylo možné ji provést a byl nařízen odběr krve v nemocnici. Příčina a okolnosti nehody jsou předmětem dalšího šetření," uvedla tisková mluvčí policie.

Foto ilustrační