Foto

Používáme a můžeme osobně doporučit!

Horké letní dny aneb jak se doma či v práci bránit proti přehřátí

14. srpna 2021 16:38 , aktualizace 17:40

Počasí

Partner článku – Klimahome

     Zatímco mnoho lidí si letní teploty užívá, jiní při nich vyloženě trpí. Ať už patříte k té či oné skupině, pamatujte, že horké teploty bývají v létě příčinou mnohých zdravotních obtíží, jako je například úpal, úžeh, přehřátí organismu, mdloby a jiné. I v tomto případě platí, že je lepší zaměřit se na prevenci a nemuset pak řešit nepříjemné následky. Velký pozor je třeba dávat především na malé děti a starší či nemocné osoby.

Prevence proti přehřátí

  • tekutiny, tekutiny a ještě jednou tekutiny - zaměřte se na dostatečný příjem tekutin - hlavní složkou vašeho pitného režimu by měla být čistá voda či slabé vychlazené čaje
  • zároveň také omezte příjem alkoholu, kávy a jiných kofeinových nápojů, protože ty organismus spíše dehydrují
  • do jídelníčku zařaďte více ovoce, zeleniny a salátů 
  • zaměřte se i na svůj šatník - pro horké letní dny je ideální oblečení z lehkých materiálů a světlých barev
  • pokud je to možné, omezte pobyt na přímém slunci - při pobytu venku noste sluneční brýle a pokrývku hlavy  
  • v dobu, kdy slunce pálí nejsilněji, vyhledávejte především stinná místa - perfektní volbou ve městě jsou parky

      Sluníčko nás však neohrožuje pouze venku, mnohdy nás dovede potrápit i v našich domovech či v zaměstnání. V místnostech se pokuste zamezit přímému slunečnímu záření a větrejte jen brzy ráno či později večer. Skvělým řešením je také klimatizace. Pamatujte ale, že její teplota by měla být nastavena maximálně o 5 až 7 stupňů méně, než je aktuální venkovní teplota.

Osobní doporučení

      Správné umístění, adekvátní výkon i samotnou instalaci klimatizace je vhodné vždy svěřit do rukou odborníků. Pravidelní čtenáři zajisté vědí, že jedním z našich partnerů je firma KlimaHome, která mimo desítek či stovek jiných zákazníků za několik let své činnosti instalovala letos klimatizaci i v naší redakci a věřte, že po osmi letech, kdy Vám přinášíme každodenně zprávy, je pobyt v klimatizované místnosti prostě úžasný a tuto firmu Vám můžeme osobně doporučit!


 Klimahome

Specialista na klimatizace a tepelná čerpadla. O klienty se postaráme od A do Z: poradíme s výběrem, zaměříme, připravíme kalkulaci projektu na míru, profesionálně nainstalujeme a postaráme se o záruční i pozáruční servis. Dokážeme pomoci i se zajištěním financování a vyřízením dotace.