Foto

Krvavá bitka na Americké má dohru - poznáš ho?

Lidský odpad využil rvačky a okradl muže, kterého právě bili, protože pomohl napadenému

7. listopadu 2018 13:51 , aktualizace čtvrtek 8. listopadu 18:03

Krádež Napadení Pátrání

Partner článku – Delta Plzeň


     O velké bitce v Ráji kuřáků 28. října jsme již psali, ale bohužel má pokračování. Jeden muž za svou návštěvu víkendové Americké zaplatil hodně, a protože se zachoval čestně a statečně a chtěl pomoci jinému v nouzi, byl zbit a okraden.  
     Kolem půlnoci vtrhli dva útočníci přímo v prodejny Ráj kuřáků, kde v té době byli tři zákazníci a jednoho z nich začali bít. Druhý zákazník se zachoval statečně a pokusil se napadenému pomoci, za to byl ale napaden a zbit také.
     Třetí zákazník se však zachoval stejně tak, jak se chová hyena v přírodě. Chtěl si také vzít kus kořisti z bezbranné oběti a v nestřeženém okamžiku, kdy muž pomáhal napadenému, odcizil z prodejního pultu jeho odloženou peněženku s obsahem.    

      Jedná se o muže střední postavy. Je oblečen do světle modrých kalhot, tmavé mikiny a vesty s bílým zipem vpředu. Na hlavě má nasazenou kšiltovku s logem Adidas.

     Policisté žádají o spolupráci všechny občany, kteří jsou schopni identifikovat osobu zachycenou na přiložených fotografiích, aby se neprodleně přihlásili na nejbližší obvodní oddělení Policie České republiky nebo zavolali na linku 158.
     Děkujeme všem, kteří již poskytli tipy na identitu zloděje, policie po muži dále pátrá.

Útočníci byli dopadeni ihned

     První byly na místě hlídky městské policie a strážníci zajistili prvního z podezřelých mužů přímo před vchodem do prodejny.
     Druhého muže zajistili o chvíli později policisté u zastávky trolejbusů, tento muž mohl účast na bitce popřít jen těžko, stopy krve měl totiž stále na rukou. O intenzitě útoku svědčí i to, že krev byla jak na podlaze obchodu, tak i na pultu či na vystaveném zboží. V obchodě byly také zničeny police na časopisy či reklamní poutače. Škoda v prodejně je necelých deset tisíc korun.
     Na místě zasahovali i záchranáři, kteří z prodejny do nemocnice transportovali oba dva napadené muže, jeden byl narozený v roce 1982 a druhý byl cizinec narozený v roce 1988. Oba měli zakrvácené obličeje se stopami úderů. 

     Mluvčí policie uvedla, že na místě byli skutečně zadrženi dva muži, kteří byli umístěni do policejní cely. Jeden je narozený v roce 1990 a druhý 1991. Podle mluvčí policisté již zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů výtržnictví a úmyslné ublížení na zdraví spáchané ve formě spolupachatelství.

Delta Plzeň

Kamerové i zabezpečovací systémy, bezpečnostní a solární fólie, protipožární systémy. Osvědčený dodavatel systémů od projektu přes realizaci až po připojení na pult centralizované ochrany bezpečnostní služby nebo hasičů.