Foto

Italský řidič se podruhé narodil

Policie hledá svědky včerejšího střetu vlaku s autem a řidiče čeká obvinění z obecného ohrožení z nedbalosti

25. října 2021 10:43 , aktualizace 11:06

Cizinci Doprava Nehody Železniční nehoda

Partner článku – Klimahome

     Včera jsme informovali o dopravní nehodě, při které ve čtvrt na tři odpoledne došlo za Trhanovem ve směru na Chodov ke střetu osobního vozidla a vlaku. Policie nyní uvolnila podrobnosti tohoto případu a s žádostí o pomoc se obrací na svědky této nehody.

     "Sedmasedmdesátiletý řidič vozu Volkswagen Golf při přejíždění nechráněného železničního přejezdu na silnici III. třídy č. 19526 ve směru od obce Trhanov do obce Chodov nerespektoval dopravní značku Stůj, dej přednost v jízdě a nedal přednost osobnímu vlaku jedoucímu po trati ve směru od Domažlic do Trhanova, který řídil jednapadesátiletý strojvedoucí, a ve kterém cestovaly kromě průvodčího čtyři osoby. Řidič vjel přední částí vozidla do profilu tratě před vlakovou soupravu, přičemž vlak i přes použití rychlobrzdy nestačil dobrzdit a došlo ke střetu a k poškození přední části vlaku a levé strany vozidla," popsala nehodu podrobně tisková mluvčí policie.

      Na místo nehody okamžitě vyjely všechny záchranné složky a ukázalo se, že posádka vozu měla obrovské štěstí. Řidič, podle našich informací Ital žijící v Německu, utrpěl pouze lehčí zranění a spolujezdkyně vyvázla bez zjevných zranění, oba byli k vyšetření a dalšímu ošetření transportováni zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice v Domažlicích.
     Strojvedoucí a čtyři cestující z vlaku vyvázli bez zranění. Provedená dechová zkouška u řidiče i strojvedoucího byla s negativním výsledkem. Případ si převzali domažličtí kriminalisté, kteří ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti.
     V souvislosti s šetřením tohoto trestného činu se obracejí na cestující z vlaku, kteří po střetu odešli ještě před příjezdem policie, aby kontaktovali tísňovou linku policie 158.

Foto PČR

 


Klimahome

Specialista na klimatizace a tepelná čerpadla. O klienty se postaráme od A do Z: poradíme s výběrem, zaměříme, připravíme kalkulaci projektu na míru, profesionálně nainstalujeme a postaráme se o záruční i pozáruční servis. Dokážeme pomoci i se zajištěním financování a vyřízením dotace.