“Já jsem Smrt, já nepotřebuju žádný doklady“

Intoxikovaný muž nadával kolemjdoucím a napadl strážníky

22. května 2020 11:51 , aktualizace 12:22

Městská policie Napadení Záchytka

Partner článku – Bezpečnostní služba Sany Guard

     Včera dopoledne byla hlídka strážníků vyslána do ulice Elišky Krásnohorské, kde se měl podle oznámení nacházet polonahý muž, vulgárně pokřikující kolemjdoucí. 
       Strážníci na místě nalezli sedícího polonahého muže, který na jejich výzvu k prokázání totožnosti reagoval slovy: “Já jsem Smrt, já nepotřebuju žádný doklady“.
       "Vzhledem k tomu, že se rozhovor nadále odehrával ve stejném duchu, usoudila hlídka, že by muž mohl potřebovat odbornou pomoc lékaře a strážník kontaktoval tísňovou linku 155. Když muž uslyšel, že hlídka volá na tísňovou linku 155, zvedl se, protestoval a šel směrem ke strážníkům," popsala tisková mluvčí strážníků s tím, že mužova vulgarita se stupňovala, až vyvrcholila ve fyzické napadení hlídky.
       Jako první muž zaútočil na policistku, kterou velkou silou odstrčil a poté se pokusil zaútočit i na jejího kolegu. Strážník pomocí hmatů a chvatů dostal útočníka na zem, kde mu z důvodu pokračující agrese byla přiložena pouta.
       "Přivolaná ZZS PK si poté převzala od hlídky spoutaného, nezraněného muže k prvotnímu vyšetření a záchranář rozhodl o převozu k dalšímu vyšetření do Fakultní nemocnice Plzeň Lochotín na psychiatrické oddělení. Hlídka MP byla požádána o asistenci při převozu i během vyšetření," uvedla mluvčí strážníků. 
       Po vyšetření muže bylo rozhodnuto o jeho převozu na protialkoholní záchytnou stanici, kam byl transportován kvůli neustávající agresivitě stále pod dohledem strážníků.
       "Po odeznění akutní intoxikace bude protiprávní jednání muže narozeného v roce 1990 oznámeno komisi k projednávání přestupků," zakončila mluvčí strážníků.

     Jedná se za ani ne týden již o druhé napadení strážníků polonahým útočníkem pod vlivem omamných látek. K předchozímu došlo v noci ze sobotu na neděli v Plzni na Jateční a informovali jsme o něm v článku:

Šílenec řádil u pavlačáku a na policisty vytáhl přirození

Šílenec řádil u pavlačáku a na policisty vytáhl přirození

18. 05. 2020, 16:03, aktualizace 21. 05. 2020, 16:30

Podívejte se, s čím se policisté a strážníci v Plzni v noci setkávají

Foto ilustrační


Bezpečnostní služba Sany Guard

Ostraha objektů • Pult centralizované ochrany • Montáže EZS a EPS • Patrolovací služba • Přeprava finančních hotovostí a cenin • Pořádková služba • Poradenská služba v oblasti zabezpečení osob a majetku • Recepční a úklidové služby.