Foto

Jak na sebe nejlépe upozornit?

S falešnou značkou a zákazem řízení jel mladý muž na červenou

1. prosince 2021 15:01

Městská policie Zadržení pachatele

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Včera po deváté hodině večer si strážníci na křižovatce ulic Klatovská, U Trati a Borská v Plzni všimli vozu Škoda Fabia, jehož řidič nerespektoval červené světlo na semaforu a bezohledně křižovatkou projel. Strážníci se proto rozhodli vůz zastavit a zkontrolovat.
     Řidič na výzvu strážníků zastavil v Borské ulici, nebyl ale schopen jim předložit řidičský průkaz a velice podezřele působila i provázkem přivázaná registrační značka překrývající tu původní přední i zcela chybějící zadní registrační značka. "Registrační značky na vozidle nesouhlasily s údaji v předloženém dokladu o registraci vozidla a pětadvacetiletý muž poté přiznal, že má vyslovený zákaz řízení motorových vozidel," uvedla tisková mluvčí strážníků s tím, že se muž také odmítl podrobit dechové zkoušce na alkohol i testu na přítomnost drog.
     Kvůli podezření ze spáchání trestného činu Maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání strážníci muže i celý případ předali policistům k dalšímu šetření. 

Foto KP a MP

 


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.