Foto

"Nevyvinuté, nedonošené zrůdy," tvrdí Jaroslav Škárka

"Podněcuje k nenávisti a omezuje práva i svobodu," zahájili úkony trestního řízení kriminalisté

4. listopadu 2020 10:44 , aktualizace 14:27

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Již dva dny celou republikou otřásá skandál týkající se výroku zveřejněného na sociálních sítích bývalým poslancem za Věci Veřejné a současným zaměstnancem Vězeňské služby Jaroslavem Škárkou.

Co Škárka napsal?

     Doslovný přepis Škárkova Facebookového příspěvku bez úprav: 

Zbyteční lidé – zbavme se jich

     Dnes jsem na ČT zaregistroval reklamu na fond „Nedoklubko“, který podporuje předčasně narozené děti s hmotností, kdy „se vejdou do dlaně“. Jinými slovy nevyvinuté zrůdy, které budou mít IQ kolem padesátky a budou pro společnost pouze přítěží. Budou nás stát pouze peníze a jejich přínos nebude ani nula, ale pouze mínus. Pouze nějaká neziskovka se na nich napakuje. Stejné je to i s mentály. Laurenčíková a spol se přiživují na vykrádání státního rozpočtu pod rouškou solidarity s mentály a inkluzí…. Nicméně žádný mentál pro naši společnost nemá význam a je to zbytečný člověk (a slovo „člověk“ píši s velkým sebezapřením, protože je to spíše zvíře)

     Nebudu se rozepisovat o dalších lapsusech zkorumpovaných „lidomilů“, neziskovek a pijavic, na ně napojených. Vyžírka Šimon Pánek z „Člověka v tísni“, který v životě nepracoval, je dalším markantním příkladem. O různých fantatasmagorických diakoniích, které sem tahají teroristy, ani nemluvě.

     Takže, jediné možné řešení je stopnout veškerou státní finanční podporu neziskovkám. Pokud chtějí páchat dobro – i když jsou to naopak zrůdné a ziskuchtivé společnosti – ať si finance získají sami a ať si sami oslovují své sympatizanty, aby je podporovali.

     Stát se musí probrat a zbavit se „zbytečných lidí“. Lidé, kteří nejsou přínosem společnosti, ať už z důvodu mentální, či společenské diskvalifikace (dementi, bezďáci, imigranti td.) nesmí být společností protěžování. Zbavme se zbytečných.

     P.S. Už se těším na komentáře potrefených dobrosráčů „zbavme se Škárky“…

Co na to policie?

     Tisková mluvčí plzeňské policie k tomuto uvedla, že případem se již zabývají kriminalisté a ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinů podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod.

Co na to Vězeňská služba?

     Generální ředitelství Vězeňské služby potvrdilo, že Škárka je civilním zaměstnancem plzeňské věznice, kde působí na postu vychovatele. Od jeho výroku na sociálních sítích se Vězeňská služba i sám ředitel Věznice Plzeň plk. Mgr. Petr Vlk velmi důrazně distancovali s tím, že komentáře na Škárkově Facebookovém profilu v žádném případě nevyjadřují stanoviska Vězeňské služby ČR.
     „Nemohu uvěřit, že by někdo byl schopen takto hovořit o nedonošených dětech, které na samém začátku života o něj musí bojovat. Jako otec tří dětí naprosto rozumím tomu, jak takové výroky zasáhly rodiče , kteří mají o své děti obrovský strach. V reakci na tyto výroky se obrátíme na spolek Nedoklubko, které v rámci našich charitativních aktivit podpoříme,“
řekl generální ředitel Petr Dohnal s tím, že v současné době tento případ řeší vedení plzeňské věznice.

Prohlášení vzbudilo vášně i reakci

     Škárkovo prohlášení vzbudilo obrovské rozhořčení a na sociálních sítích se objevuje velké množství prohlášení lidí, kteří se svěřují s tím, že oni sami, nebo jejich děti se narodili dříve a prohlášení o nedovyvinutých zrůdách se jich silně dotýká.

     „Mě Nedoklubko fakt pomohlo. Ono je to fakt strašný a myslím, že kdo to nezažil, nemůže pochopit. Mě drželi nad vodou měsíc, co sem dojížděla každej den třebas dvakrát do Podolí za holkama. Asi bych to zvládla i bez nich, ale proste, když ti někdo podá ruku v zoufalé situaci, jde to líp,“ napsala nám v reakci na Škárkovo vyjádření naše čtenářka, matka v sedmém měsíci předčasně narozených, nyní zcela zdravých dvojčat. „Jeho výroky mířené na inteligenci nedonošených dětí jsou úplně zcestné, obě holky jsou už ve škole a problém je spíš s tím, že se často nudí, protože jsou před spolužáky o hodně napřed,“ dodala ještě maminka dvou holčiček.

     "Sama jsem nedonošené dítě narozené v sedmém měsíci. Pracuju jako učitelka a rozhodně na sobě nepozoruji nic z toho, co pan Škárka popisuje. Jeho matka se za něj musí strašně stydět," napsala nám další naše čtenářka.

      Škárkovo prohlášení také spustilo lavinu příspěvků na transparentní účet spolku Nedoklubko, kam od zveřejnění jeho příspěvku přibylo za dva dny již více než dvě stě tisíc korun. Přispívající vyjadřují spolku podporu a Škárkovo prohlášení ve zprávách pro spolek shodně odsuzují.Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.