Foto

Plzeňské "pasti na méně chytré řidiče" sklaply dokonce dvakrát

Jeden řidič měl přes dvě promile, druhý pro změnu nevlastnil řidičák

pondělí 27. června 15:59 , aktualizace 16:16

Alkohol Městská policie

Partner článku – T2 Reality

     Již téměř pravidelně informujeme o řidičích, kteří jsou natolik hloupí, že se zákazem řízení, bez řidičského průkazu nebo dokonce pod vlivem alkoholu či drog na sebe sami upozorní, protože ignorují dva nejznámější zákazy vjezdu v Plzni, tedy do Šumavské ulice a uzavřeného úseku Americké třídy v Plzni.
     O víkendu tyto "pasti" sklaply dokonce dvakrát.

      V noci ze soboty na neděli si strážníci hlídkující na americké třídě všimli vozu Opel, jehož řidič ignoroval zákaz vjezdu, zastavili ho a zkontrolovali. 
     "Při kontrole pojali strážníci podezření, že je  řidič pod  vlivem alkoholu. Dechová zkouška přístrojem Dräger to potvrdila, detekční přístroj na měření hladiny alkoholu ukázal hodnotu 2,28 promile," uvedla tisková mluvčí strážníků s tím, že pro podezření ze spáchání trestného činu Ohrožení pod vlivem návykové látky si záležitost převzali policisté. 

      Druhá past sklapla v neděli v podvečer, když strážníci Dopravní skupiny po projetí zákazu vjezdu do Šumavské ulice zastavili vozidlo Citroen. "V tomto případě padesátiletý Plzeňan usedl za volant, aniž by vlastnil řidičské oprávnění," uvedla mluvčí strážníků s tím, že i v tomto případě si případ převzali policisté. 


Naposledy jsme na toto téma psali před pouhými pěti dny:

Past na méně chytré neřidiče

     Jak už jsme několikrát informovali, po Šumavské ulici se pastí na méně chytré řidiče i neřidiče stal i uzavřený úsek Americké třídy v Plzni. Jak totiž ukazuje včerejší případ, stále se najdou tací, kteří si ze zákazu vjezdu nebo dokonce i ze svého zákazu řízení nic nedělají.

     Včera ráno hlídka městské policie zastavila muže s vozem Dodge, který nerespektoval zákaz vjezdu a vjel do uzavřené části Americké třídy. "Pětatřicetiletý muž z Karlovarského kraje na výzvu strážníků při kontrole předložil pouze občanský průkaz. Když došlo na podání vysvětlení, rovnou přiznal, že má uložen zákaz řízení motorových vozidel," uvedla tisková mluvčí strážníků s tím, že přivolaní policisté muži zakázali další jízdu a případem se dále zabývají.

Foto MP

T2 Reality

Jsme plzeňská realitní kancelář zabývající se prodejem, pronájmem a správou nemovitostí. Našim klientům můžeme nabídnout širokou škálu služeb, mimo jiné třeba designerské služby nebo home staging.