Foto

Jeden oloupil a pokusil se znásilnit ženu, další dva vyhrožovali dítěti boxerem

Kriminalisté v Plzni řešili hned dvě loupežná přepadení za jediný den

6. června 2023 11:23 , aktualizace 11:37

Cizinci Loupež Napadení Vazba Zadržení pachatele

Partner článku – Alfa Tactical


     Plzeňským kriminalistům se v uplynulém týdnu podařilo objasnit během krátké doby hned dva případy loupežných přepadení.

     K prvnímu případu došlo v pátek 2. června 2023 kolem jedné hodiny ráno na Borech.
     "Devětadvacetiletý muž doprovázel čtyřiačtyřicetiletou ženu, se kterou se seznámil v centru města. S přibývajícím vlivem alkoholu se ovšem chování muže postupně měnilo a začal být agresivní. S poškozenou mluvil vulgárně a dokonce se ji pokusil znásilnit, přičemž ji několikrát udeřil pěstí do obličeje," popsala tisková mluvčí policie s tím, že vlivem napadení ztratila žena na chvíli vědomí, pachatel toho využil a z kabelky jí odcizil finanční hotovost v cizí měně v přepočtu okolo 78 tisíc korun a z místa následně utekl.
     Jen pouhým štěstím žena neutrpěla vážnější zranění.

     K druhému případu došlo týž den odpoledne v centru Plzně.

     "Nezletilého chlapce oslovili na ulici dva muži ve věku 24 a 27 let a požádali ho o cigaretu. Hoch jim vyhověl a všichni spolu chvíli komunikovali. Muži po chlapci následně požadovali další cigarety, zakoupení piva a nějaké finanční prostředky, ten jim ale poskytl pár drobných mincí se slovy, že víc peněz u sebe nemá," uvedla mluvčí policie.
     Oba muži se ovšem s pár drobnými nespokojili a začali se chovat agresivně. "Jeden z nich začal poškozenému vyhrožovat s takzvaným boxerem v ruce. Poškozenému poté z ruky vytrhli peněženku s několika stokorunami a z místa utekli," doplnila mluvčí policie.

     Díky pečlivé a rychlé operativní činnosti plzeňských policistů a na základě zajištěných stop se podařilo pachatele obou loupeží vypátrat a zadržet během pouhých několika hodin.

     "Podezřelí muži byli následně kriminalisty obviněni ze spáchání trestného činu loupeže, kdy devětadvacetiletý muž byl navíc obviněn ze spáchání trestného činu znásilnění spáchaného ve stádiu pokusu. Dva ze tří obviněných mužů skončili ve vazbě," zakončila mluvčí policie. Podle našich informací byl pachatelem prvního případu muž pocházející z Ukrajiny.

Foto PČR

Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.