Foto

Opilci za volanty svých aut opět řádili

Opilců za volantem ani tento víkend neubylo, někteří řídí i se dvěma a půl promile

pondělí 1. června 14:24 , aktualizace 14:42

Alkohol Cizinci Doprava Nehody

Partner článku – Mraknet

     V sobotu po desáté hodině večer zastavili a kontrolovali strážníci v Paroubkově ulici v Domažlicích řidiče vozu Peugeot. Vzhledem k tomu, že muž za volantem byl zjevně pod vlivem alkoholu, byla na místo přivolána i hlídka policistů.
     "Pětadvacetiletý muž se podrobil dechové zkoušce dechové zkoušce, jejíž výsledek byl 2,20 promile alkoholu v krvi. Z dostupných evidencí policisté navíc zjistili, že muž má rozsudkem Okresního soudu v Domažlicích vysloven zákaz řízení na dobu dvou let, a to do srpna 2020, a že byl v září 2019 trestním příkazem téhož soudu odsouzen pro trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky k zákazu řízení všech motorových vozidel na dobu tří let," popsala tisková mluvčí policie s tím, že policisté dále zjistili, že muž užil k jízdě vozidlo, které bylo osazené registračními značkami přidělenými jinému vozidlu.
     Policisté řidiče zajistili a převezli do lékařského zařízení, kde se podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Poté jej převezli do protialkoholní záchytné stanice v Plzni.
     Případem se policisté dále zabývají a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a ohrožení pod vlivem návykové látky.

     K další havárii pod vlivem alkoholu došlo jen o hodinu později v Kokšíně, kde krátce před druhou hodinou ráno cizinec s vozem Škoda Octavia nezvládl řízení, narazil do zaparkovaného vozu BMW a poškodil oplocení dětského hřiště. 
     "Pětadvacetiletý řidič se podrobil dechové zkoušce, kdy přístroj naměřil 2,42 promile alkoholu. Muž byl převezen do nemocnice v Klatovech, kde bylo provedeno lékařské vyšetření a odběr krve a následně byl převezen do policejní cely," popsala mluvčí policie s tím, že odhadnutá hmotná škoda činí 190 tisíc korun.
     Muž je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

     V neděli ráno policisté zastavili a kontrolovali před obcí Volduchy vůz Škoda Fabia.
     "Čtyřiadvacetiletého muže policisté při kontrole vyzvali k provedení dechové zkoušky, která byla pozitivní. Přístroj naměřil přes jedno promile alkoholu v dechu. S ohledem na pozitivní výsledky policisté řidiče převezli na lékařské vyšetření a odběr krve, další jízdu mu zakázali a zadrželi mu řidičský průkaz," uvedla mluvčí policie s tím, že zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.
     Nyní čekají na výsledky lékařského vyšetření a rozbor odebrané krve.

     O dvanáct hodin později tatáž hlídka zastavila v ulici Zámostí v Radnicích vozidlo Volkswagen Golf, v němž na sedadle řidiče policisté ztotožnili muže z Rokycanska.
     "Při kontrole byl z dechu jednadvacetiletého řidiče cítit zápach po alkoholu, proto byl vyzván k provedení dechové zkoušky, která detekovala přítomnost alkoholu v hodnotě dvě promile," popsala mluvčí policie. 
     I v tomto případě se řidič podrobil lékařskému vyšetření a odběru krve. Další jízda mu byla zakázána a jeho jednání stejně jako v případě předchozím policisté kvalifikovali jako podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

     V noci ze soboty na neděli vyjížděly všechny záchranné složky do Zruče - Sence, kde mladý řidič se dvěma promile havaroval s autem do plotu a vážně zranil spolujezdkyni. Informovali jsme zde: 

Opilý řidič málem zabil svou mladou spolujezdkyni

Opilý řidič málem zabil svou mladou spolujezdkyni

31. 05. 2020, 12:12, aktualizace 31. 05. 2020, 14:00

Po velmi vážné dopravní nehodě zůstala část obce bez elektřiny


 


Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.