Jeden řídil se zákazem, druhý s téměř dvěma promile

Hned dva nezodpovědné řidiče odhalili včera policisté, jeden se jim snažil utéct

čtvrtek 6. února 17:19

Alkohol Zadržení pachatele

Partner článku – Eldar Taxi

     Policisté z obvodního oddělení v Nýrsku projížděli včera obcí Milence, když si krátce po jedné hodině odpoledne všimli v protisměru řidiče s vozidlem značky Škoda Superb, který jel od Dešenic a vjížděl na komunikaci II. třídy číslo 190.
     Policisté věděli, že tomuto řidiči byl zadržen řidičský průkaz a rozhodli se ho proto na parkovišti v Milencích zkontrolovat. Ten začal od vozu okamžitě utíkat přes dětské hřiště, ale bez úspěchu, policisté ho totiž zadrželi nedaleko.
     "Šestatřicetiletý muž z obce u Nýrska tvrdil, že vozidlo neřídil, odmítl se podrobit dechové zkoušce i testu, zda není pod vlivem návykových látek a lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologických materiálů," uvedla tisková mluvčí policie.

     Jiného řidiče z důvodu podezřelé jízdy kontrolovali včera po deváté hodině večer policisté v centru Třemošné.
     Jelikož měli policisté během kontroly podezření, že muž před jízdou požil alkoholické nápoje, vyzvali jej k provedení dechové zkoušky, která byla pozitivní.
     "Přístroj v dechu čtyřicetiletého muže z malé obce na severu Plzeňska naměřil téměř dvě promile alkoholu," uvedla mluvčí policie s tím, že se muž dobrovolně podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologických materiálů, policisté případ kvalifikovali jako přečin ohrožení pod vlivem návykové látky a v šetření případu pokračují i nadále.

Foto ilustrační

Eldar Taxi

Mladá taxislužba, působící na Plzeňském trhu krátce, ale zároveň první společnost v Plzni, která ke zprostředkování objednávek využívá moderní technologie. Našim cílem je spokojenost zákazníků, a toho se snažíme docílit kvalitou služeb za příznivou cenu.