Jeden se třemi promile řídil, druhý obtěžoval zákazníky v obchodě

I tento víkend museli policisté řešit několik případů silně podnapilých lidí

24. září 2018 11:09 , aktualizace 11:32

Alkohol Záchytka

Partner článku – Optika BORY

     Ani tento víkend se neobešel bez opilců, které museli řešit policisté.

     V pátek 21. září po osmé hodině večer jel řidič s osobním automobilem Volkswagen Golf ulicí Hrádecká v Sušici, a když projížděl mírnou pravotočivou zatáčkou ve směru od centra, vyjel do protisměru, kde levou přední částí vozidla narazil do protijedoucího automobilu osmadvacetileté řidičky.
     Policisté oba účastníky dopravní nehody vyzvali k dechovým zkouškám. "U ženy byla s výsledkem negativním, u dvaapadesátiletého řidiče se objevil pozitivní výsledek, a to 2,67 promile alkoholu v krvi. Policisté muže zajistili a převezli do sušické nemocnice, kde se podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve," popsala tisková mluvčí policie. 
     Škoda na vozidlech byla vyčíslena na 60 tisíc korun.
     Případem se dále zabývají policisté klatovského dopravního inspektorátu, kteří ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

     Ještě v pátek po deváté hodině večer v obci Kout na Šumavě policisté zastavili a kontrolovali řidiče osobního vozidla Citroen Berlingo.   
     "Dvaadvacetiletý muž se na jejich výzvu dobrovolně podrobil dechové zkoušce ke zjištění, zda neřídí vozidlo pod vlivem alkoholu. Odborné měření elektronickým přístrojem ukázalo pozitivní výsledek 1,74 promile alkoholu v krvi", řekla nám tisková mluvčí policie.
     Muž byl zajištěn a převezen do lékařského zařízení, kde se podrobil odběru krve. Z dostupných evidencí pak policisté zjistili, že mladý muž není držitelem řidičského oprávnění.
     Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Policisté se případem dále zabývají.

     Týž den policisté před jedenáctou hodinou večer v obci Kout na Šumavě zastavili a kontrolovali řidiče osobního vozidla Opel Vectra.
     "Sedmačtyřicetiletý muž se na jejich výzvu podrobil dechové zkoušce, při které mu analyzátorem alkoholu bylo naměřeno 3,32 promile alkoholu v krvi," uvedla tisková mluvčí policie.
     Policisté muže zajistili a převezli do domažlické nemocnice, kde se podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Případem se dále zabývají, ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

     V sobotu narazil opilý řidič do domu. O případu jsme informovali v článku:

Opilý řidič narazil do domu

Opilý řidič narazil do domu

22. 09. 2018, 22:40, aktualizace 23. 09. 2018, 19:29

V noci na dnešek vyrážely všechny záchranné složky do Stodu

     Další případ opilce řešili policisté v neděli 23. září po desáté hodině dopoledne, když bylo na tísňovou linku oznámeno, že v obchodním domě v Sušici obtěžuje silně opilý muž zákazníky.
     Na místo ihned vyjeli sušičtí policisté, kteří zjistili, že se jedná o muže z Plzeňska. 
     "Devětapadesátiletý muž se na výzvu policistů podrobil dechové zkoušce, která byla s výsledkem pozitivním 3,37 promile alkoholu v krvi. Proto policisté opilce zajistili a převezli do protialkoholní záchytné stanice v Plzni a jeho jednání zaevidovali jako přestupek proti veřejnému pořádku," řekla tisková mluvčí policie k tomuto případu.

Foto ilustrační

Optika BORY

Naše oční optika Vám nabízí MĚŘENÍ ZRAKU nově MODERNÍ 3D METODOU samozřejmostí je i APLIKACE KONTAKTNÍCH ČOČEK a vybrat si u nás můžete z široké nabídky brýlových obrub dioptrických, slunečních, dětských i sportovních. Těšíme se na Vaši návštěvu.