Foto

Jeden silně opilý cizinec narazil do kolony, druhý se převrátil do příkopu

Cestou k záchraně mužů v převráceném autě hasiče ze silnice málem vytlačil kamion

úterý 3. září 19:55 , aktualizace pondělí 9. září 14:00

Alkohol Cizinci Doprava Hasiči Nehody Záchranáři

Partner článku – Avalon Wellness

     Hned dvě vážné dopravní nehody způsobili odpoledne silně opilí cizinci.
     K řetězové srážce čtyř vozidel došlo kolem půl čtvrté odpoledne na okraji Horní Lukavice ve směru na Přeštice, kde do kolony vozidel za odbočujícím autem narazil cizinec s obytným vozem Mercedes - Benz. Náraz odmrštil tři osobní automobily Volvo, Škodu Fabia a Škodu Octavia, přičemž jeden z nich byl vyhozen mimo silnici, kde skácel elektrický sloupek domu.
     Na místo vyjely všechny záchranné složky, záchranáři do nemocnice transportovali lehce zraněnou ženu a hasiči zajistili místo události a zlikvidovali uniklé provozní kapaliny.
     "Cizinec za volantem obytného vozu při orientační zkoušce na alkohol nadýchal dvě promile," uvedla tisková mluvčí policie.

     K havárii osobního vozu Daewoo Matiz došlo kolem páté hodiny odpoledne mezi Letkovem a Starým Plzencem.
     Podle našich informací ve voze cestovali dva Slováci a několik psů. Řidič ze zatím neznámého důvodu přejel do protisměru, vyjel ze silnice a převrátil se v příkopu na střechu.
     I sem vyrazily všechny záchranné složky, oba muži ale byli dle všeho v pořádku a ani psi neutrpěli zranění. "Na místě havárie se nacházeli dva muži, ročník 1955 a ročník 1967. Po opuštění vozidla ošetření nechtěli. Lékař oba zkontroloval a ponechal na místě," uvedli záchranáři.
     I za touto nehodou stál ale alkohol. "Dechová zkouška u řidiče ročník 1967 byla provedena s pozitivním výsledkem 2,44 promile," sdělila tisková mluvčí policie.
     Silnice byla kvůli havárii neprůjezdná a v koloně čekajících automobilů bohužel naprosto nesmyslně zareagoval řidič jednoho z kamionů. Ten totiž z čekající kolony vybočil právě před k zásahu spěchající vůz hasičů. Strojníkovi se naštěstí podařilo mnohatunový stroj ubrzdit i udržet na silnici, úplně ale střetu zabránit nedokázal a došlo k bočnímu střetu s kamionem. Od převrácení do příkopu však hasičskou Scanii dělily pouhé centimetry.
     "Při cestě k této nehodě došlo ke střetu zásahového vozidla HZS s kamionem, jenž nečekaně vybočil z kolony vozidel stojící u původní nehody.
     Poškozen byl pravý bok kabiny našeho vozidla. Ke zraněním nedošlo. Jako viník nehody byl označen řidič kamionu a věc byla vyřízena blokovou pokutou,"
popsal tiskový mluvčí hasičů.
     Při této nehodě nikdo zranění neutrpěl a hasiči z místa nehody k převrácenému vozu pokračovali pěšky.

     Policie všechny tři události dále šetří.

Foto: HZS a ZZS


Avalon Wellness

V chladném zimním počasí nás více, než kdy jindy, láká vyhřátá sauna nebo třeba vířivka plná bublinek. Kam se vydat za těmito relaxačními zážitky? Ať už jsou vaše nároky jakékoli, na své si přijdete v Avalon Wellness.