Foto

Jedna bota, křížek nebo svěcená voda

V Plzni se kradou opravdu roztodivné věci

25. října 2019 17:54

Cizinci Krádež Zadržení pachatele

Partner článku – Bezpečnostní služba Sany Guard

     Přilepšit si v jednom plzeňském sběrném dvoře se rozhodl muž ve čtvrtek 17. října kolem jedné hodiny ráno. Přelezl tedy zeď objektu a začal si připravovat věci k odnesení, když ho přistihla hlídka policistů.
     Zloděj se před policisty pokoušel ukrýt mezi kontejnery, ale to mu samozřejmě nebylo nic platné.
     Předměty, které si zloděj připravil k odnesení vzbudily přinejmenším údiv policistů, jednalo se totiž o kosmetické pouzdro a jednu botu. 
     "Lustrací třiačtyřicetiletého cizince policisté zjistili, že se jedná o recidivistu, který se zdržuje na území České republiky, ačkoliv mu byl uložen trest vyhoštění," uvedla tisková mluvčí policie s tím, že muži bylo sděleno podezření z přečinu krádež spáchaného ve stádiu pokusu a z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. 

     Ještě kurióznější případ rozplétali policisté od konce letošního července, kdy zloděj z vozu Škoda Octavia zaparkovaného v Budilově ulici v Plzni odcizil dřevěný křížek, skleněnou ampuli se svěcenou vodou a jedno balení bonbonů.
     Policisté se věcí zabývali, zjišťovali veškeré skutečnosti, prověřovali a vyhodnocovali kamerové záznamy a v uplynulých dnech se jim podařilo pachatele této těžko pochopitelné krádeže ustanovit.
     "Policisté sdělili osmadvacetiletému muži z Trutnova podezření z přečinu krádež," uvedla mluvčí policie.
     Navíc bylo zjištěno, že byl muž byl v posledních třech letech za podobný čin pravomocně potrestán, v případě uznání viny mu tak v pravomocném rozhodnutí může hrozit až tříletý trest odnětí svobody.

Foto: PČR

 


Bezpečnostní služba Sany Guard

Ostraha objektů • Pult centralizované ochrany • Montáže EZS a EPS • Patrolovací služba • Přeprava finančních hotovostí a cenin • Pořádková služba • Poradenská služba v oblasti zabezpečení osob a majetku • Recepční a úklidové služby.