Foto

Jedno auto na boku, druhé ve svodidlech a třetí pod radlicí sypače

Na silnice padá mrznoucí mlha, od rána je hlášeno třicet nehod

středa 1. ledna 22:08

Doprava Nehody Počasí

Partner článku – Eldar Taxi

     Před půl sedmou večer došlo na přivaděči I/26 z Plzně na dálnici D5 hned ke dvěma dopravním nehodám téměř současně.
     Při jedné z nehod řidička vozu Citroen C3, podle tiskové mluvčí policie narozená v roce 1999, zřejmě nepřizpůsobila rychlost, vyjela vpravo mimo vozovku, kde vůz převrátil na bok zpět na silnici. Přitom navíc vozidlo zavadilo o souběžně jedoucí Peugeot 5008, který odrazilo do středových svodidel.
     Souběžně došlo jen o pár metrů blíž k Plzni ke střetu vozu Škoda Octavia s posypovým vozem.
     Řidič narozený v roce 1987 na místě popsal, že při snaze za sypačem zpomalit dostal smyk, vyjel z vozovky a jeho auto se smykem vrátilo přímo před radlici posypového vozu.
     Z místa první byla do nemocnice transportována spolujezdkyně z Citroenu, podle našich informací snad jen s lehkým zraněním a asi dvouletá holčička z Peugeotu, naštěstí pouze na observaci.
     "Příčinou obou dopravních nehod je dle všeho nepřizpůsobená rychlost vozidla stavu a povaze vozovky a povětrnostním podmínkám. Dopravními nehodami se zabývají dopravní policisté Městského ředitelství policie Plzeň," uvedla tisková mluvčí policie.
     Přivaděč je za sjezdem na Kyšice uzavřen a policisté odklání dopravu. 

    Jen o půl hodiny dříve došlo k podobné nehodě se zraněním na silnici I/26 u Holýšova.
    "Pár minut po 18 hodině došlo k dopravní nehodě dvou osobních vozidel. Řidička osobního vozu při předjíždění dle všeho nepřizpůsobila rychlost vozu povaze a stavu vozovky, vozidlo dostalo smyk a narazilo do protijedoucího vozidla. Provoz byl na komunikaci uzavřen na cca deset minut, nyní řízen policisty kyvadlově," popsala mluvčí policie.

     V průběhu dnešního dne ještě havarovalo osobní auto do příkopu u Úněšova, u Třebčic, u Cerhovic, u Bělé nad Radbuzou, u Broumova, u Dolního Žandova a u Prášil. U Plané se auto převrátilo na bok a u Dobříva a Chrástu skončila auta ve svodidlech.
     V současné chvíli policisté šetří havárii osobního vozu u Trhanova. Podle prvotních informací se zde vozidlo převrátilo na střechu, ale nehoda se měla obejít bez zranění.

Policie varuje

     Od dnešního rána přijali policisté na operačním středisku tři desítky oznámení o dopravních nehodách. Nejčastější příčinou byla dle všeho nepřiměřená rychlost v kombinaci s náledím.
     Dopravní policisté proto upozorňují řidiče, aby byli opatrní, sledovali dopravní situaci a především, aby rychlost vozidla přizpůsobili svým schopnostem, vlastnostem vozidla, povaze a stavu komunikace i povětrnostním podmínkám.


Eldar Taxi

Mladá taxislužba, působící na Plzeňském trhu krátce, ale zároveň první společnost v Plzni, která ke zprostředkování objednávek využívá moderní technologie. Našim cílem je spokojenost zákazníků, a toho se snažíme docílit kvalitou služeb za příznivou cenu.