Foto

Jelen zdemoloval dvě auta

Po střetu s jedním vozem byl jelen odmrštěn na protijedoucí auto

8. února 2021 11:34

Nehody Zvířata

Partner článku – Prestol Holding

     V pátek 5. února před šestou hodinou ráno došlo na silnici mezi Poběžovicemi a Hostouní k dopravní nehodě, při které byly střetem s jelenem poškozeny dva vozy.
     "Devětadvacetiletý muž při řízení osobního vozidla Volkswagen Passat ve směru jízdy na obec Hostouň nedokázal zabránit střetu s lesní zvěří, která mu náhle z levé strany vběhla do jízdní dráhy. Po střetu bylo zvíře odraženo na protijedoucí nákladní vozidlo Fiat Doblo, které řídila padesátiletá řidička ve směru jízdy na obec Poběžovice," popsala tisková mluvčí policie.
     Pří dopravní nehodě došlo k lehkému zranění řidiče vozidla Volkswagen. Alkohol byl u řidičů vyloučen dechovými zkouškami a uhynulého jelena na místě zajistil myslivec z blízké honitby. 

     Od počátku letošního roku policisté přijali již sedmatřicet oznámení o střetech vozidel s lesní zvěří. Je nutné zmínit, že při srážce se zvěří vzniká škoda jejímu majiteli, kterým je většinou místní myslivecké sdružení. Proto zde platí povinnost oznámit dopravní nehodu policii, a to i v případě, že zvěř z místa utekla.
     Policisté upozorňují řidiče, kteří by si usmrcené zvíře chtěli ponechat, že jejich jednání bude kvalifikováno jako trestný čin krádež či pytláctví, za který hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.

Foto PČR

 


Prestol Holding

revitalizace panelových domů • rodinné a bytové domy • monolitické železobetonové konstrukce • developerská činnost